Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ СИСТЕМНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ СИСТЕМНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ СИСТЕМНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,89 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ
Мізюк Богдан Михайлович
УДК 338.242+658:681
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ТА
ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ СИСТЕМНОГО
УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ
08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Львівській комерційній академії.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Гончарук Яків Андрійович, Львівська комерційна академія, ректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Продіус Іван Прокопович, Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри менеджменту
доктор економічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна, Харківський державний економічний університет, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри бізнесу та підприємництва
доктор економічних наук, професор
Кузьмін Олег Євгенович, Національний університет “Львівська політехніка”, директор Інституту економіки та менеджменту,
завідувач кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва
Провідна установа: Інститут економіки промисловості України, відділ проблем управління виробництвом, м. Донецьк
Захист відбудеться 27 березня 2003 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
Автореферат розісланий 26 лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перехід економіки України на ринкові засади функціонування пов’язаний з вирішенням низки проблем трансформації соціально-економічних відносин у всіх сферах діяльності суспільства. Наслідки десяти років реформування вітчизняної економіки свідчать про те, що масштабні та надзвичайно складні суспільні перетворення вимагають значних зусиль для коректної постановки і розв’язування стратегічних завдань стабілізації і економічного зростання в Україні. Суттєво впливають на результати реформування процеси глобалізації та регіоналізації, що вимагає створення умов для формування конкурентного середовища та відповідних механізмів регулювання і управління по всій вертикалі економічної системи.
Важливою умовою результативності економічних реформ в Україні є проблема становлення системного управління безпосередньо суб’єктами господарювання – основним структуротворним мікросоціумом, який поєднує трудові, матеріальні, фінансові та інтелектуальні ресурси суспільства. Вона має першочергове значення для вітчизняної теорії і практики управління і включає три складові. Перша - полягає у визначенні переліку та встановленні взаємозв’язків понять, категорій, положень та закономірностей різних наукових галузей, які за своїм змістом могли б служити теоретичним обґрунтуванням системного управління. Друга – пов’язана з методологічними засадами створення механізмів його реалізації в умовах становлення ринкових відносин. Третя – потребує розробки ефективних інструментальних засобів системного управління, перш за все, сучасних інформаційних технологій та їх використання при здійсненні стратегічного та оперативного управління.
Питанням становлення і розвитку теорії та практики управління присвячено чимало фундаментальних праць відомих фахівців у цій галузі знань. До їх числа відносяться наукові праці таких зарубіжних вчених як Р.Акоффа, І.Ансоффа, Т.Бачкаї, Ч.Бернарда, К.Боумена, Дж. ван Гіга, П.Друкера, Д.Кліланда, Т.Котар-бин-ського, Ф.Котлера, Г.Кунца, М.Месаровича, М.Мескона, М.Порте-ра, Г.Саймона, П.Самуельсона, Ф.Тейлора, У.Ешбі та ін. Становлення менеджменту в сучасних умовах формування ринкових відносин в Україні стали предметом досліджень таких вітчизняних вчених, як О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ СИСТЕМНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок