Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ НА ЧАСОВІ УЯВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ

ВПЛИВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ НА ЧАСОВІ УЯВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ

Назва:
ВПЛИВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ НА ЧАСОВІ УЯВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
АПН УКРАЇНИ
МИРОНЕНКО ГАННА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК:159.922.27 – 316.6(043.3)
ВПЛИВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ
НА ЧАСОВІ УЯВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті соціальної та політичної психології АПН України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, член-кореспондент
АПН України Слюсаревський Микола Миколайович,
директор Інституту соціальної та політичної психології
АПН України
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Саннікова Ольга Павлівна,
завідувач кафедри загальної та диференційної психології
Південноукраїнського державного педагогічного
університету ім. К.Д. Ушинського
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Фролов Павло Дмитрович,
завідувач лабораторії соціально-психологічних технологій
Інституту соціальної та політичної психології АПН України
Захист відбудеться "4" жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
Автореферат розісланий "29" серпня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук
старший науковий співробітник І.В. Жадан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Психологічна наука має чималий доробок з проблематики часу (К. Абульханова, Б. Ананьєв, Ш. Бюлер, Є. Головаха, Д. Елькін, О. Кронік, Ж. Піаже, С. Рубінштейн, Л. Сохань, Т. Титаренко, П. Фресс, Б. Цуканов та ін.). При цьому найцікавішою для більшості дослідників залишається проблема визначення чинників формування часових уявлень особистості. Серед таких чинників одними з найсильніших сьогодні визнаються ефекти масового комунікаційного впливу (М. Кастельс, М. Маклюєн, А. Моль, Д. Стрінаті). Дослідники констатують, що сучасний світ постає в реальності мас-медіа розщепленим на велику кількість епізодів, які не репрезентують події, а переплітаються з ними, що робить продукцію сучасних засобів масової комунікації (ЗМК) схожою на мозаїку образів і подій, реклами і новин. Це може стати причиною формування незв’язності, непослідовності, поверховості та фрагментарності часових уявлень, виникнення відчуття "миттєвості" буття. На думку М. Кастельса, виникає взагалі нова характеристика темпоральності суспільства – "позачасовий час". У таких умовах сучасне покоління, за висловом М. Маклюєна, є "східними мудрецями", які містять у собі все людство, які байдужі до плину часу, сприймають світ "тут і тепер", що зумовлює відчуження від реальності, випадіння з реального часу.
Із зазначеного вище випливає необхідність вивчення та корекції суб’єктивного часу реципієнтів в умовах масового комунікаційного впливу. Можна очікувати, це сприятиме оптимізації виховання особистості як суб’єкта власної життєдіяльності.
Проблематика впливу масової комунікації на особистість є однією з традиційних як у зарубіжній, так і вітчизняній науці. Досить детально досліджені можливості впливу засобів масової комунікації (ЗМК) на емоції, соціальні установки, ціннісні орієнтації, поведінку людей (Г. Андрєєва, Б. Грушин, Т. Дрідзе, В. Жовтянська, Л. Карамушка, Н. Костенко, П. Лазарсфельд, О. Леонтьєв, О. Ліщинська, Б. Ломов, А. Моль, С. Московічі, О. Петрунько, М. Слюсаревський, Д. Стрінаті, О. Федоришин, П. Фролов, Ю. Шерковін та ін.). З’являються також дослідження соціально-психологічних характеристик інформаційного простору, його структури та функцій, просторово-часової організації інформаційних повідомлень, просторових та часових ефектів переконувального впливу (В. Бебик, І. Імшенецька, М. Слюсаревський та ін.).
Проте проблема впливу масової комунікації на часові уявлення особистості, і зокрема впливу тривалості споживання продукції ЗМК, як така на емпіричному рівні спеціально не розроблялася.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ НА ЧАСОВІ УЯВЛЕННЯ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок