Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міграція важких металів у водних екосистемах (на прикладі річки Замчисько)

Міграція важких металів у водних екосистемах (на прикладі річки Замчисько)

Назва:
Міграція важких металів у водних екосистемах (на прикладі річки Замчисько)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бєдункова Ольга Олександрівна
УДК 504:4 (043.3)
Міграція важких металів у водних екосистемах
(на прикладі річки Замчисько)
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Житомир – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор Клименко Микола Олександрович, Національний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри екології.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
Тарарико Юрій Олександрович, Інститут гідротехніки і меліорації УААН,завідувач відділом агроресурсів; кандидат сільськогосподарських наук
Довбиш Лариса Леонідівна, Державний вищий навчальний заклад “Державний агроекологічний університет, доцент кафедри грунтознавства та землеробства.
Провідна установа: Херсонський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України.
Захист відбудеться 07.11.2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 14.083.01 при Вищому навчальному закладі Державний агроекологічний університет, за адресою: 10008, м. Житомир, вул Старий бульвар, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного агроекологічного університету за адресою: 10008, м. Житомир, вул Старий бульвар, 7.
Автореферат розісланий 03.10. 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидатбіологічних наук М.М. Побірський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: За останні 50 років під впливом діяльності людини (широкомасштабні меліорації, хімізація сільського господарства, збільшення скидів стічних вод тощо) спостерігається суттєве забруднення водних об’єктів. Особливих змін зазнають малі річки Полісся. Внаслідок зростання антропогенного навантаження (АН) погіршуються як кількісні, так і якісні показники поверхневих вод. Відбувається зростання мінералізації, надходження сполук азоту, фосфору, а також специфічних речовин токсичної дії, де в багатьох випадках першочерговий вплив мають важкі метали (ВМ). Дослідженнями Будза М.Д., Гриба Й.В., Клименка М.О, Хвесика М.А., Мальцева В.І., Мольчака Я.О., Поліщука В.В., Мєльник В.Й., та інших відомих вчених з’ясовано, що інтенсивне погіршення якості поверхневих вод під впливом антропогенних чинників мало місце до 1990 року, а після зменшення темпів економічного розвитку, була помічена тенденція деякого поліпшення їх якості, завдяки самоочисній здатності річок. Проте, виходячи з даних Гончарова Г.Д., Мєтелєва В.В., Скорнякова В.А., Осадчого В.І., має місце ефект накопичення токсикантів у гідробіонтах, гідрофітах та донних відкладах, внаслідок чого виникає реальна загроза для питного та рибогосподарського водопостачання. У звязку з цим, постає необхідність у вивченні питань міграції ВМ у водних екосистемах. Особливої уваги заслуговують питання розподілу вмісту ВМ у ланцюгах живлення, закономірності їх накопичення в різних видах риб та розподілу в тканинах їх організму. За рахунок біоакумуляції, ВМ можуть бути вилучені із водної екоситеми разом з рибою, проте понаднормативний вміст ВМ в рибній продукції може скласти загрозу людині.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Робота виконувалась згідно програми наукових досліджень кафедри екології Національного університету водного господарства та природокористування (державна реєстрація за № 01950014579); обласною програмою збереження водності малих річок, охорони їх від забруднення та засмічення і використання екологічно чистих підземних вод винятково для питного водопостачання (за № 255); обласною програмою охорони природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки (за № 671-р).
Мета і завдання досліджень: полягали в оцінці впливу АН на зміну якості поверхневих вод малих річок, простеженні закономірностей міграції ВМ по ланцюгам живлення водних екосистем, а також оцінці придатності поверхневих вод III класу якості для питного і рибогосподарського використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Міграція важких металів у водних екосистемах (на прикладі річки Замчисько)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок