Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ФЕНОМЕНА УКРАЇНСЬКОГО КАЛЬВІНІЗМУ В СИСТЕМІ МІЖКУЛЬТУРНИХ ВЗАЄМОДІЙ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ФЕНОМЕНА УКРАЇНСЬКОГО КАЛЬВІНІЗМУ В СИСТЕМІ МІЖКУЛЬТУРНИХ ВЗАЄМОДІЙ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ФЕНОМЕНА УКРАЇНСЬКОГО КАЛЬВІНІЗМУ В СИСТЕМІ МІЖКУЛЬТУРНИХ ВЗАЄМОДІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,68 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СТАСЮК ЛАРИСА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 21: 284.2
ТРАНСФОРМАЦІЯ ФЕНОМЕНА УКРАЇНСЬКОГО
КАЛЬВІНІЗМУ В СИСТЕМІ МІЖКУЛЬТУРНИХ ВЗАЄМОДІЙ
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Національного університету водного господарства та природокористування.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
САУХ Петро Юрійович,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка, ректор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ЯРОЦЬКИЙ Петро Лаврентійович,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди,
провідний науковий співробітник
кандидат філософських наук, доцент
СЕРЕДА Галина Володимирівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент
кафедри релігієзнавства
Захист відбудеться 29 листопада 2007 року о 10 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.43 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01003, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01003, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
 
Автореферат розіслано „26„ жовтня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Ю. Смирнова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах розбудови суверенної демократичної України тривають процеси її духовного відродження та формування державно-церковних відносин. Із реабілітацією української державності активізується релігійна діяльність, легалізуються заборонені раніше християнські конфесії, з’являються нові тенденції в релігійному житті. Зокрема, однією з них є прагнення до спрощення і периферійності культової теорії й практики як зовнішніх форм вираження релігії та устремління до більш свідомого освоєння сутності християнського віровчення, що визначає явище протестантизації християнства. Про зростання впливу протестантських організацій на релігійно-конфесійні відносини і суспільну свідомість українців свідчить статистика кількісного і якісного складу його деномінацій. Вітчизняний протестантизм позначився на процесах історичного полікультурного і поліконфесійного розвитку України і не просто залишив помітний слід у національному релігійно-культурному бутті, а й активно впливає на його форму і зміст.
З проголошенням незалежності в Україні відновлюється інтерес до власної релігійної культури, відкриваються нові перспективи в багатоманітних міжконфесійних відносинах. При цьому протестантизм продовжує бути необхідним компонентом інтеграції людей в їхньому релігійному житті. Невід’ємною складовою національної духовної спадщини постають відроджені та легалізовані кальвіністські громади, інституалізовані в Українську євангельсько-реформовану церкву (УЄРЦ) і максимально поширену Закарпатську реформатську церкву (ЗРЦ). За сучасних умов модернізації й консолідації української нації стає актуальним і науково самодостатнім цілісне дослідження специфіки кальвінізму як самоцінного елемента релігійної культури України.
Значущість інтерпретаційного осягнення природи і проявів кальвінізму, трансформації його світоглядних, культових і структурних особливостей у форматі українського соціуму підсилюється фактом започаткування українськими кальвіністами діалогу з представниками православ’я, що декларує перші елементи екуменізму, який як релігійний феномен зародився на початку ХІХ ст. Прагнення кальвіністів до об’єднання і підтримки православного українства у боротьбі за національне самозбереження і захист релігійних інтересів, що тривала з середини ХІІІ ст. до першої половини ХVІІ ст. і визначала специфіку його духовного життя, знайшло відгук в українському суспільстві та мало продовження в діяльності Української євангельсько-реформованої церкви. Декларування УЄРЦ пріоритетності національних ідей над релігійними споріднює її ідеологію із запитами вітчизняної духовної культури, що спонукає до актуалізації української традиції взаємозв’язку між релігійними й етнічними чинниками суспільного життя України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ФЕНОМЕНА УКРАЇНСЬКОГО КАЛЬВІНІЗМУ В СИСТЕМІ МІЖКУЛЬТУРНИХ ВЗАЄМОДІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок