Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ АКУСТООПТИЧНИХ МОНОКРИСТАЛІВ ПАРАТЕЛУРИТУ ТА ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ

ОСОБЛИВОСТІ МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ АКУСТООПТИЧНИХ МОНОКРИСТАЛІВ ПАРАТЕЛУРИТУ ТА ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ АКУСТООПТИЧНИХ МОНОКРИСТАЛІВ ПАРАТЕЛУРИТУ ТА ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,99 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут надтвердих матеріалів ім В.М.Бакуля
Проц Лариса Анатоліївна
УДК 621.923: 621.34
ОСОБЛИВОСТІ МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ АКУСТООПТИЧНИХ МОНОКРИСТАЛІВ ПАРАТЕЛУРИТУ ТА ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ
Спеціальність 05.03.01 —
Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 6


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті надтвердих матеріалів ім В.М.Бакуля НАН України, м. Київ та в Інституті електронної фізики НАН України, м. Ужгород.
Науковий керівник: | доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Лавріненко Валерій Іванович
Інститут надтвердих матеріалів ім В.М.Бакуля,
НАН України, м. Київ,
завідуючий лабораторією
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук,
професор
Майборода Віктор Станіславович,
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", м. Київ
професор кафедри “Інструментального виробництва”
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Сохань Сергій Васильович
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля
НАН України, м. Київ
старший науковий співробітник
Провідна установа: | Донецький національний технічний університет,
кафедра "Металорізальні верстати та інструменти"
Захист відбудеться „_____” червня 2006 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.230.01 при Інституті надтвердих матеріалів ім В.М. Бакуля НАН України за адресою: 04074, м. Київ, вул. Автозаводська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту надтвердих матеріалів ім В.М. Бакуля НАН України.
Автореферат розісланий „____” травня 2006 р. 
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради, А. Л. Майстренко
доктор технічних наук, професор


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки України є розробка технологій отримання нових перспективних матеріалів для атомної і ядерної енергетики, діагностичної медицини та функціональної електроніки, що забезпечить необхідні умови розвитку науково-технічного прогресу в промисловості України. Серед великої кількості матеріалів, синтезованих та досліджених останнім часом, широко відомими є оксидні сполуки, в основному у вигляді монокристалів, такі як парателурит та тетраборат літію (ТБЛ), що є базовими для виготовлення акустооптичних (АО) модуляторів, АО дефлекторів, АО фільтрів, модуляторів біжучої хвилі, пристроїв на основі генератора об’ємних акустичних хвиль та АО спектроаналізаторів тощо.
Основні труднощі, з якими стикається виробництво, полягають в недосконалості сучасних методів та засобів перетворення монокристала в оптичну деталь (ОД). Особливість технологічних процесів механічної обробки монокристалів, отриманих методом витягування з розплаву, полягає у складності або неможливості використання традиційних процесів їх обробки та інструментів, що пояснюється специфічними фізико-механічними властивостями матеріалів та особливостями формування їх внутрішньої будови. Не вирішення цих проблем не дозволяє в повній мірі використовувати функціональні якості монокристалів і добитися зменшення собівартості виготовлення ОД з таких матеріалів. Якщо щодо традиційних матеріалів, зокрема, монокристалів кремнію та германію, силікатних стекол, кераміки ці проблеми в певній мірі вирішені, а технології їх механічної обробки описані в літературі, то для нових матеріалів, особливо зі специфічними механічними властивостями (незначною твердістю, підвищеною крихкістю, анізотропією механічних властивостей та ін.), вони залишаються відкритими. Тому вивчення особливостей механічної обробки ОД з монокристалів, отриманих методом витягування з розплаву, і розробка методів контролю якості робочих поверхонь на різних стадіях механічної обробки АО деталей для функціональної електроніки є актуальним і має важливе значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Дисертаційна робота виконувалась у відповідності до державних науково-дослідних тем № 0101U004588 Інституту надтвердих матеріалів НАН України 2001   р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ АКУСТООПТИЧНИХ МОНОКРИСТАЛІВ ПАРАТЕЛУРИТУ ТА ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок