Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИНИКНЕННЯ І РОЗВИТОК В УКРАЇНІ СПЕЦІАЛЬНИХ ШКІЛ ДЛЯ ГЛУХОНІМИХ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

ВИНИКНЕННЯ І РОЗВИТОК В УКРАЇНІ СПЕЦІАЛЬНИХ ШКІЛ ДЛЯ ГЛУХОНІМИХ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ВИНИКНЕННЯ І РОЗВИТОК В УКРАЇНІ СПЕЦІАЛЬНИХ ШКІЛ ДЛЯ ГЛУХОНІМИХ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ШЕВЧЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 376.33 (091) (477) “18/19”
ВИНИКНЕННЯ І РОЗВИТОК В УКРАЇНІ СПЕЦІАЛЬНИХ ШКІЛ ДЛЯ ГЛУХОНІМИХ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Ярмаченко Микола Дмитрович,
радник Президії АПН України.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Євтух Микола Борисович,
академік-секретар відділення педагогіки і
психології вищої школи АПН України;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Кульбіда Світлана Вікторівна,
завідувач лабораторії жестової мови
Інституту спеціальної педагогіки АПН України.
Провідна установа: Кам’янець-Подільський державний університет,
кафедра реабілітаційної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кам’янець-Подільський.
Захист відбудеться “24” жовтня 2006 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9.
Автореферат розісланий 23” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідження проблеми. Вирішення теоретичних і практичних проблем розбудови системи національної освіти – її приоритетної мети, структури, змісту, наукових та організаційних засад – зумовлює потребу у продукуванні нових ідей. Звернення до історії українського шкільництва дає змогу творчо використати позитивні надбання наших попередників, запобігти помилкам і некритичному застосуванню іноземного досвіду, прогнозувати наслідки тих чи інших управлінських рішень і напрямів розвитку школи.
Радикальні зміни, що відбуваються в Україні, спричинені ними гуманістичні й демократичні зрушення в світогляді, ідеології, науці та культурі зумовлюють необхідність вивчення та впровадження у навчально-виховний процес прогресивних педагогічних і психологічних ідей. На використання кращого вітчизняного досвіду роботи з дітьми та молоддю, сприяння впровадженню якісно нових форм, методів і засобів навчання та виховання орієнтують Закони України “Про освіту”, “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (1991), “Про охорону дитинства” (2001), “” (2004), “(2005) та положення “Про спеціальну загальноосвітню школу-інтернат для дітей з вадами фізичного або розумового розвитку” (1993).
В Україні історично склалася своя система навчання і виховання, що максимально враховує національні риси й самобутність українського народу. В ній на перший план висуваються гуманістичні ідеї та орієнтири, що ґрунтуються на повазі до особистості дитини, турботі про її всебічний розвиток. Вони базуються на міжнародних нормативно-правових актах, таких, як “Загальна Декларація ООН про права людини”, Конвенція ООН “Про права дитини”, “Стандартні правила забезпечення рівних можливостей для інвалідів”, а також Закон України “Про освіту”, “Національна доктрина розвитку освіти України у XXI столітті” (2001) та ін., спрямовані на створення правових, соціально-економічних та науково-освітніх умов для інтеграції у суспільство людей з особливостями фізичного й розумового розвитку. Нині, коли відбуваються державотворчі процеси в Україні, зокрема реформується педагогічна наука, постала необхідність докладно вивчити історію української сурдопедагогіки.
Аналіз історико-педагогічної літератури засвідчує, що вивчення історії вітчизняної сурдопедагогіки привертало увагу багатьох педагогів та вчених.
Історія навчання дітей з порушенням слуху отримала широке відображення у працях вчених радянського періоду М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИНИКНЕННЯ І РОЗВИТОК В УКРАЇНІ СПЕЦІАЛЬНИХ ШКІЛ ДЛЯ ГЛУХОНІМИХ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок