Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСКУРСОТВОРЧА РОЛЬ ТЕМИ У ПРОФЕСІЙНОМУ КОНФЛІКТНОМУ СПІЛКУВАННІ АНГЛОМОВНИХ МЕДИКІВ (на матеріалі персонажного мовлення)

ДИСКУРСОТВОРЧА РОЛЬ ТЕМИ У ПРОФЕСІЙНОМУ КОНФЛІКТНОМУ СПІЛКУВАННІ АНГЛОМОВНИХ МЕДИКІВ (на матеріалі персонажного мовлення)

Назва:
ДИСКУРСОТВОРЧА РОЛЬ ТЕМИ У ПРОФЕСІЙНОМУ КОНФЛІКТНОМУ СПІЛКУВАННІ АНГЛОМОВНИХ МЕДИКІВ (на матеріалі персонажного мовлення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,76 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
"це вже не лише лінгвістика антропоцентричного змісту, а й суспільств
оцентричного, орієнтованого на дослідження мови і мовлення різних соці
альних груп" [Кусько 2004, с


ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
КУДОЯРОВА Ольга Вікторівна
УДК 811.111.'42
ДИСКУРСОТВОРЧА РОЛЬ ТЕМИ У ПРОФЕСІЙНОМУ
КОНФЛІКТНОМУ СПІЛКУВАННІ АНГЛОМОВНИХ МЕДИКІВ
(на матеріалі персонажного мовлення)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ділової іноземної мови та перекладу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
ФРОЛОВА Ірина Євгенівна,
доцент кафедри теорії та практики перекладу англійської мови Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КУСЬКО Катерина Яківна,
професор кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка
кандидат філологічних наук, доцент
ЧРДІЛЕЛІ Тетяна Василівна,
завідувач кафедри теорії та практики перекладу Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій та управління
 
Захист відбудеться 22 листопада 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 12 жовтня 2007 р.
Вчений секретар доктор філологічних наук
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована робота присвячена аналізу організуючої ролі теми у професійному конфліктному спілкуванні англомовних медиків.
Сучасна лінгвістика характеризується зростаючою увагою до аналізу вербальної взаємодії як різновиду соціальної практики (Ф.С. Бацевич, М.Л. Макаров, М.М. Полюжин, О.О. Селіванова, K.O.N. Luhmann та ін.), бо сьогодні "це вже не лише лінгвістика антропоцентричного змісту, а й суспільствоцентричного, орієнтованого на дослідження мови і мовлення різних соціальних груп" (К.Я. Кусько). Значне місце професійної діяльності у системі соціальної практики індивіда викликає потребу вивчення особливостей фахового спілкування, особливо у тих сферах, що відіграють основні ролі у житті людини і суспільства, зокрема у медичній. Проекція медицини як комунікативної сфери у площину лінгвістичного аналізу виявляється досить плідною: вивчено особливості підмови медицини (І.В. Знаменська, Г.В. Кузьмичева, А.М. Стебунова та ін.); специфіку мовленнєвої взаємодії у сфері медицини (Є.В. Акаєва, М. Грожан, S.L.та ін.); виявлено основні характеристики медичного дискурсу (Л.С. Бейлінсон), встановлено суттєві відмінності професійно-непрофесійного та професійно-професійного, тобто фахового сучасного англомовного медичного дискурсу на прикладі медичних текстів з проблематики ВІЛ / СНІДу (С.В. Вострова). Зважаючи на той факт, що професійний конфлікт є невід'ємним складником фахового спілкування (А.Я. Анцупов, О.М. Бандурка, Н.В. Гришина та ін.), і що мова професійного конфлікту у конкретній галузі ще не була предметом спеціальних мовознавчих досліджень, увагу у роботі зосереджено на вивченні особливостей спілкування англомовних медиків у конфліктних ситуаціях.
Дослідження спирається на набутий досвід аналізу професійної (О.В. Акімова, Г.О. Атабетова, А. Борзей, К. Вессон, А. Кізер, І.М. Кобозева, О.М. Орлов, Л.П. Рижова, Д.А. Сіллінс, Т. Спранз-Фогасі, Т.В. Чрділелі та ін.) та конфліктної (Ю.М. Сорокін, В.С. Третьякова, О.В. Фадєєва, І.Є. Фролова) мовленнєвої взаємодії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ДИСКУРСОТВОРЧА РОЛЬ ТЕМИ У ПРОФЕСІЙНОМУ КОНФЛІКТНОМУ СПІЛКУВАННІ АНГЛОМОВНИХ МЕДИКІВ (на матеріалі персонажного мовлення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок