Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНИХ РЕСУРСІВ ЗЕРНА В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНИХ РЕСУРСІВ ЗЕРНА В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНИХ РЕСУРСІВ ЗЕРНА В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,02 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ГОРДІЙЧУК Анжела Валеріївна
УДК 633.1:339.564
ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНИХ РЕСУРСІВ ЗЕРНА В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент,
заслужений економіст України
Фесина Анатолій Антонович,
ННЦ „Інститут аграрної економіки” УААН
заступник завідуючого відділом ЗЕЗ
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Худолій Любов Михайлівна,
Приватний вищий навчальний заклад
„Європейський університет”,
завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, доцент
Діброва Лариса Василівна,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
доцент кафедри світового сільського
господарства і ЗЕД
Провідна установа: | Державний агроекологічний університет
Міністерства аграрної політики, м. Житомир
Захист відбудеться „ 27 ” вересня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.350.01 у Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680 м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680 м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, к. 212.
Автореферат розісланий „_25_” _серпня_ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В. А. Пулім


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформаційні процеси в аграрній сфері, особливо після 1999 року, суттєво вплинули на механізм формування та використання зернових ресурсів сільськогосподарських підприємств як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Такі процеси вимагають наукового аналізу та теоретичного обґрунтування деяких положень, пов’язаних із формуванням експортних ресурсів зерна в сільськогосподарських підприємствах та їх просуванням на світові ринки. Крім того, дослідження зумовлено необхідністю зміцнення основ ринкового механізму, підвищення ефективності функціонування зерновиробництва, вдосконалення внутрішньої та зовнішньої торгівлі зерном, що є головними факторами економічного та соціального розвитку аграрної економіки.
Все це зумовлює пошук нових шляхів управління ринковою економікою і особливо ринком зерна, основною функцією якого є забезпечення стабільності аграрного виробництва та стійкості торговельних відносин за умови застосування механізму регулювання експортно–імпортних операцій із зерновим збіжжям. Завдання дослідження зводиться до надання пропозицій щодо створення прозорого ринку зерна, встановлення паритетних ринкових відносин. При формуванні експортних ресурсів, нових ринкових зовнішньоекономічних відносин важливо реалізовувати принципи зовнішньої торгівлі, що передбачені Світовою організацією торгівлі (СОТ). Усе це невід’ємно пов’язано з удосконаленням правових відносин на внутрішньому ринку та при виході на світові ринки. Багато невирішених проблем є у сфері взаємовідносин сільськогосподарських підприємств з партнерами на внутрішньому ринку. Має місце падіння ефективності зернового виробництва при зростанні його обсягів, ігнорування балансового методу при визначенні внутрішніх потреб та перспектив розвитку зернового господарства, що призводить до завищення або заниження обсягів експорту зерна.
Значний внесок у теорію і практику організації зернового господарства, стратегію і тактику збалансованого розвитку зернового ринку, формування експортних ресурсів зерна та просування їх на зовнішні ринки зробили такі вчені як В.Г. Андрійчук, В.І. Бойко, П.І. Гайдуцький, В.М. Геєць, М.Я. Дем’яненко, Л.В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНИХ РЕСУРСІВ ЗЕРНА В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок