Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ   МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ   МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ   МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
КРЮКОВА Олена Вікторівна
УДК 373.4.033+373.4.016:502/504
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ
 
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук,
Маршицька Вікторія Вячеславівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
старший науковий співробітник
лабораторії екологічного виховання
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук,
професор, дійсний член АПН України
Кузь Володимир Григорович,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, ректор
 
- кандидат педагогічних наук,
Шаповал Лариса Василівна,
Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний університет імені Григорія Сковороди,
доцент кафедри географії та методики
навчання природничим дисциплінам
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра педагогіки і соціальної роботи,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “__8__” лютого 2005 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.454.01. в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України за адресою: 04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 3 січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Різноманітна продуктивна діяльність людини призвела нині до глобальної екологічної кризи. За такої ситуації запобігання забрудненню навколишнього середовища, рішуча відмова від стихійного впливу на нього – це насамперед моральна проблема, вирішення якої потребує достатнього рівня екологічної культури.
Стратегія виходу з екологічної кризи, гармонізації взаємодії людства і природи запропонована у програмі дій “Порядок денний на ХХІ століття”, прийнятій на Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992). У цьому і наступних документах (Pio+5, Pio+10) наголошується, що пріоритетним напрямом діяльності навчальних закладів має бути виховання ціннісного ставлення до природи, розвиток уміння приймати відповідальні рішення щодо проблем навколишнього середовища.
Особливе місце в системі неперервної екологічної освіти належить початковій школі. Саме цей період у житті дітей сприятливий для усвідомлення себе невід’ємною часткою природи, своєї ролі та значущості в її збереженні.
У Концепції екологічної освіти України, Національній доктрині розвитку освіти у ХХІ столітті, Державному стандарті початкової загальної освіти одним із завдань у загальноосвітньому навчальному закладі I ступеня (1-3(4)-ті класи) визначено набуття елементарних знань про природу та взаємозв’язки у ній, розвиток емоційно-ціннісного ставлення до природи, формування навичок екологічно доцільної поведінки. Формування такої поведінки та природоохоронної діяльності неможливе без усвідомлення власної причетності молодших школярів до забруднення довкілля і формування відповідальності за його збереження.
Теоретичним та практичним аспектам екологічного виховання у шкільному та позашкільному навчально-виховному процесі надається значна увага. Наукові підходи до екологічного виховання в сучасних умовах розроблені в дослідженнях А.Н.Захлєбного, І.Д.Звєрєва, І.Т.Суравегіної. Н.В.Лисенко, Л.П.Симонова, З.П.Плохій визначили методологічні та теоретичні засади екологічного виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Науковці та практики звертають увагу на те, що в роботі дитячого садка і школи відсутня система навчання і виховання, яка б забезпечувала єдність і неперервність розвитку особистості на цих вікових етапах (В.Г.Кузь, Л.В.Іщенко, Д.І.Струннікова та інш.).
Ряд сучасних наукових досліджень присвячено формуванню екологічної культури молодших школярів у процесі вивчення природознавчих предметів, на основі міжпредметних зв’язків, у позаурочний час (С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ   МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок