Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СТРУМЕНЕВИХ ПАЛИВОСПАЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ НА БАЗІ КОМБІНОВАНОГО СУМІШОУТВОРЕННЯ

ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СТРУМЕНЕВИХ ПАЛИВОСПАЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ НА БАЗІ КОМБІНОВАНОГО СУМІШОУТВОРЕННЯ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СТРУМЕНЕВИХ ПАЛИВОСПАЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ НА БАЗІ КОМБІНОВАНОГО СУМІШОУТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“Київський політехнічний інститут”
Ід Мохаммед Ібрагім Аль-Зубі
(Йорданія)
На правах рукопису
УДК 621.43.056:632.15:621.438
ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ
СТРУМЕНЕВИХ ПАЛИВОСПАЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ
НА БАЗІ КОМБІНОВАНОГО СУМІШОУТВОРЕННЯ
Спеціальність 05.04.01 - Котли, парогенератори та камери згорання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ - 1999 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти України на кафедрі теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій та науково-дослідному відділі проблем горіння.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Любчик Геннадій Миколайович,
Національний технічний університет
України «КПІ», професор кафедри
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шрайбер Олександр Авраамович,
Інститут загальної енергетики
НАН України, зав. відділом
доктор фізико-математичних наук, професор
Ганефельд Роланд Вільгельмович,
НТЦ вугільних енерготехнологій
НАН та Міненерго України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут газу Національної Академії
наук України, м. Київ. Відділ захисту
атомосферного повітря від забруднень.
Захист дисертації відбудеться 19 квітня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.09 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 252056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корпус 5, аудиторія 406.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ”.
Автореферат розіслано “18“ березня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
кандидат технічних наук,
доцент Коньшин В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема зниження токсичності продуктів згорання є визначальною при створенні перспективних типів паливоспалюючих пристроїв. Це обумовлюється не тільки жорсткістю діючих норм гранично-допустимих викидів токсичних речовин, що містяться в продуктах згорання вуглеводневих палив, але й необхідністю в перспективі сплати значних штрафних компенсацій за їх реальні об’єми.
Складність розв’язання даної проблеми визначається одночасним існуванням в продуктах згорання газоподібних палив компонент хімічного не-допалу (СО, CxHy, СH2O та ін.) та оксидів азота (NO та NO2 ), що мають різну природу утворення і неоднозначний вплив одних і тих же факторів на рівень їх емісії. Останнє не дає можливості досягнути одночасної міні-мізації концентрації всіх токсичних компонентів в продуктах згорання.
В зв’язку з більш високими концентрацією та відносною токсичністю оксидів азоту сучасні топочні технології, як правило, спрямовані на зниження емісії NOx в продуктах згорання, без врахування особливостей утворення інших токсичних компонент і суттєво відрізняються для стехіометрічних пальників (топки котлів) та нестехіометрічних камер згорання ГТУ та ПГУ, а також пальників промислових теплогенераторів.
В зв’язку з викладеним, вельми актуальним є пошук таких методів зниження токсичності продуктів згорання, які б забезпечували суттєвий та однозначний вплив на емісію компонет різної природи.
Розв’язання такої проблеми особливо актуально для камер згорання ГТУ компресорних станцій магістральних газопроводів України, де на існуючому сьогодні обладнанні (маються на увазі камери згоряння установок ГТК-10 та ГТ-750-6, що у великій кількості знаходяться в стані експлуатації) концентрація NOx в продуктах згорання досягає 800 мг/м3.
Ця ж проблема є актуальною і для промислових теплогенераторів різного призначення, термокаталітичних реакторів та ін.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в науково-дослідному відділі “Проблем горіння” та на кафедрі теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій НТУУ “КПІ” і є складовою частиною плану науково-дослідних робіт Міністерства освіти України (тема “Розробка пальникової системи з комбінованим сумішоутворенням для термокаталітичних реакторів та промислових теплогенераторів”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СТРУМЕНЕВИХ ПАЛИВОСПАЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ НА БАЗІ КОМБІНОВАНОГО СУМІШОУТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок