Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Визначення міцнісних характеристик ґрунтів за даними випробування палею-зондом

Визначення міцнісних характеристик ґрунтів за даними випробування палею-зондом

Назва:
Визначення міцнісних характеристик ґрунтів за даними випробування палею-зондом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
будівництва і архітектури
Липовий Юрій Анатолійович
УДК 624.131.35; 624.131.439
Визначення міцнісних характеристик ґрунтів
за даними випробування палею-зондом
05.23.02 – Підвалини та фундаменти
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі основ і фундаментів Київського національного університету будівництва і архітектури.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, професор
Корнієнко Микола Васильович,
Київський національний університет будівництва і архітектури,
професор кафедри основ і фундаментів
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор Самедов Ахмед Меджидович, Національний технічний університет України “КПІ”, професор кафедри геобудівництва та інженерних технологій
– кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Романов Станіслав Васильович, Науково-дослідний інститут будівельного виробництва, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа – Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, м. Київ
Захист відбудеться ” 11 ” лютого 2004 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.05 „Підвалини та фундаменти. Будівельні матеріали та вироби” Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31, ауд.466.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий ” 9 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доцент Блажіс Г. Р.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Надійне проектування основ та фундаментів залежить, перш за все, від достовірності визначення фізико-механічних характеристик ґрунтів. Найбільш достовірні результати при дослідженні міцнісних характеристик ґрунтів можна отримати при проведенні випробувань на зріз ціликів ґрунту в умовах природного залягання. Достатньо надійні результати з визначення кута внутрішнього тертя й питомого зчеплення дають також лабораторні методи випробувань на зріз непорушених зразків ґрунту.
Але в умовах реконструкції, міської забудови, при складних інженерно-геологічних умовах (багато шарів ґрунту, неузгоджене залягання, наявність високого рівня ґрунтових вод тощо) не завжди існує можливість прямих визначень міцнісних характеристик всіх літологічних різниць в основі. З одного боку, це обмежено кількістю технічних свердловин та шурфів, з іншого – неможливістю відбору зразків ґрунту без порушення їх структури на значних глибинах або нижче рівня ґрунтових вод. До того ж, проведення повного комплексу інженерно-геологічних вишукувань, особливо для невеликих об’єктів (індивідуального, сільського будівництва тощо), є економічно невигідним. Саме за таких умов доцільним є використання непрямих методів визначення міцнісних характеристик ґрунтів.
Загальні та регіональні таблиці нормативних значень міцнісних характеристик, за допомогою яких можна визначати кут внутрішнього тертя й питоме зчеплення ґрунту в залежності від показників фізичного стану, не вирішують дану проблему, оскільки потребують дослідження зразків непорушеної структури та не враховують особливості їх структури й текстури. Крім того, отриманий результат переважно залежить від достовірності вихідних даних. Тому використання цього методу може буди рекомендовано лише для попередньої оцінки ґрунтових умов будівельного майданчика.
Єдиною альтернативою залишається статичне зондування, за результатами якого нормами на вишукування дозволяється визначати міцнісні характеристики четвертинних суглинків, глин та піщаних ґрунтів. Відомо, що основним недоліком стандартних зондів є їх малий діаметр, що часто приводить до значних похибок при випробуваннях. Зокрема, при випробуванні водонасичених супісків чи суглинків спостерігаються занижені характеристики ґрунтів (дається взнаки ефект проколювання).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Визначення міцнісних характеристик ґрунтів за даними випробування палею-зондом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок