Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОНКОПЛІВКОВІ ЕЛЕКТРОЛЮМІНІСЦЕНТНІ ІНДИКАТОРИ ДЛЯ ПРИЛАДІВ ВІДОБРАЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ

ТОНКОПЛІВКОВІ ЕЛЕКТРОЛЮМІНІСЦЕНТНІ ІНДИКАТОРИ ДЛЯ ПРИЛАДІВ ВІДОБРАЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
ТОНКОПЛІВКОВІ ЕЛЕКТРОЛЮМІНІСЦЕНТНІ ІНДИКАТОРИ ДЛЯ ПРИЛАДІВ ВІДОБРАЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,08 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ЗВ'ЯЗКУ ім. О.С. ПОПОВА
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
ЖЕРЕВЧУК ВОЛОДИМИР ВІКТОРОВИЧ
УДК: 621.383.8:681.327.12
ТОНКОПЛІВКОВІ ЕЛЕКТРОЛЮМІНІСЦЕНТНІ
ІНДИКАТОРИ ДЛЯ ПРИЛАДІВ ВІДОБРАЖЕННЯ
ІНФОРМАЦІЇ
05.12.20 – оптоелектронні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Одеському державному політехнічному університеті, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук професор
Мокрицький Вадим Анатолійович,
Одеський державний політехнічний університет, завідуючий кафедри мікроелектроніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Курмашев Шаміль Джемашевич,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, завідуючий науково-дослідного центру сенсорної електроніки та високочастотних технологій.
кандидат технічних наук, доцент
Завадський Віктор Афанасійович,
Одеська державна морська академія,
доцент кафедри теоретичних основ радіоелектроніки
.
Провідна установа: Національний аерокосмічний університет
ім. Жуковського М.Є. "Харківський авіаційний інститут".
.
Захист відбудеться "27" квітня 2001 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.816.01 Української державної академії зв'язку ім. О.С. Попова за адресою: 65021, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Української державної академії зв'язку ім. О.С. Попова (65021, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.)
Автореферат розісланий " 27 " березня 2001 г.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д41.816.01 Іваницький А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В наш час сфери використання оптоелектронних систем відображення інформації розширюються з кожним днем. Сучасні прилади відображення інформації разом із вакуумними, рідиннокришталевими і газорозрядними пристроями використовують електролюмінісцентні індикатори.
Тонкоплівкові електролюмінісцентні структури (ТПЕЛС) типу метал – діелектрик – напівпровідник – діелектрик – метал (МДНДМ) мають ряд переваг в порівнянні з іншими індикаторами: мала маса та габарити, твердотільна безвакуумна конструкція, висока контрастність відображення, широкий кут огляду, невелика потужність споживання при задовільній яскравості, сумісність технології створення тонкоплівкових електролюмінісцентних індикаторів (ТПЕЛІ) з технологією виготовлення гібридних плівкових мікросхем, можливість регулювання яскравості випромінювання та механічна міцність. Вони спроможні відображати телевізійний сигнал і працювати у широкому діапазоні значень температури, тиску та при високих рівнях зовнішньої засвітки. Наближаючись своїми світловими характеристиками до електронно-випромінювальної трубки, ТПЕЛС мають одну важливу для потенційного споживача якість: в них повністю відсутнє шкідливе рентгенівське випромінювання.
Все вищесказане свідчить про те, що ТПЕЛІ є одним із найбільш перспективних пристроїв відображення інформації. Проте слід зазначити, що для широкого випуску ТПЕЛІ необхідно перебороти деякі труднощі та відповісти на ряд питань як теоретичного, так і практичного характеру. Серед основних проблем, що стоять перед розробниками та дослідниками, можна зазначити задачу одержання структури з різним кольором світіння та вивчення основних фізичних процесів і технологічних факторів, які визначають ефективність таких ТПЕЛС.
Це визначає напрямок роботи, серед основних задач якої можна виділити наступні: встановлення залежності характеристик люмінесценції від матеріалу діелектричних шарів ТПЕЛС; дослідження впливу зовнішніх факторів на параметри ТПЕЛС; дослідження механізмів генерації носіїв заряду; розробка на основі ТПЕЛС оптоелектронних елементів відображення інформації; застосування ТПЕЛС у якості різноманітних датчиків.
Все вищесказане визначило актуальність вирішення науково-технічної задачі, наукового обгрунтування та розробки комплексу засобів і методів створення та вдосконалення оптоелектронних елементів на базі ТПЕЛС для існуючих та перспективних засобів відображення інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТОНКОПЛІВКОВІ ЕЛЕКТРОЛЮМІНІСЦЕНТНІ ІНДИКАТОРИ ДЛЯ ПРИЛАДІВ ВІДОБРАЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок