Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КООПЕРУВАННЯ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ

КООПЕРУВАННЯ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
КООПЕРУВАННЯ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,45 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МИКИТЮК ОКСАНА ПЕТРІВНА
УДК 334.761
КООПЕРУВАННЯ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА
В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ
08.01.01. – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії економічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Варналій Захарій Степанович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Малий Іван Йосипович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри політичної економії
обліково-економічних факультетів
кандидат економічних наук, доцент
Радченко Володимир Васильович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри економічної теорії
Провідна установа:
Державна установа “Інститут економіки та прогнозування
Національної академії наук України”,
відділ економічної теорії
Захист відбудеться “_17_” ____03_______2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-А, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кімн. 12.
Автореферат розісланий “_16_”___02______ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.І. Мазур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Пошук оптимальних організаційних форм кооперування суб’єктів підприємництва, що здатні забезпечити їх ефективний розвиток, сприяти зростанню конкурентоспроможності національної економіки набуває дедалі вагомішого значення, що зумовлено необхідністю подолання наслідків тривалого кризового періоду. Найбільш реальним способом досягнення цієї мети є формування субпідрядних відносин, лізингових компаній, венчурів, систем франчайзингу та інших форм кооперування суб’єктів підприємництва, які довели свою спроможність долати обмеження фінансових ресурсів та відсутність великих стартових інвестицій, сприяти розвитку інноваційної діяльності.
Проблема формування коопераційних відносин виникла у зв’язку з процесом становлення та розвитку суб’єктів підприємництва в транзитивній економіці й потребує для свого розв’язання моністичного підходу на наукових засадах.
Об’єктивна необхідність розвитку коопераційних зв’язків суб’єктів підприємницької діяльності зумовлена насамперед змінами, що відбуваються у виробництві на сучасному етапі. За рахунок кооперації досягається необхідна гнучкість господарювання, диференціація продуктів та послуг, що виробляються в умовах глобалізації конкуренції. В процесі реалізації різних форм кооперації утворюється сприятливе зовнішнє середовище для суб’єктів підприємництва, виникає взаємовигідний рух інформаційних, технологічних, фінансових, сировинних та інших ресурсів.
У трансформаційний період в Україні суб’єкти підприємництва потребують всебічної підтримки, яка може спрямовуватись з різних джерел: з боку ринкової інфраструктури, зокрема, від бізнес-інкубаторів (щодо підтримки новостворених підприємств), з боку держави (шляхом державного регулювання або дерегулювання окремих питань підприємницької діяльності) та від колег-підприємців (шляхом створення самоорганізаційних об’єднань для захисту своїх прав).
Актуальність теми обумовлюється, з одного боку, важливим значенням коопераційних відносин суб’єктів підприємництва для забезпечення успішного функціонування цих суб’єктів, а з іншого – все ще недостатнім ступенем розробленості відповідної проблематики у вітчизняній науці, недостатньою зорієнтованістю досліджень на практичні потреби розвитку національного господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КООПЕРУВАННЯ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок