Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДОЛОГОГІЧНА СЛУЖБА В ШКОЛАХ УКРАЇНИ (20-ті – перша половина 30-х років ХХ століття)

ПЕДОЛОГОГІЧНА СЛУЖБА В ШКОЛАХ УКРАЇНИ (20-ті – перша половина 30-х років ХХ століття)

Назва:
ПЕДОЛОГОГІЧНА СЛУЖБА В ШКОЛАХ УКРАЇНИ (20-ті – перша половина 30-х років ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,75 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Луганський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
Дуднік Людмила Миколаївна
УДК 37(09)(477)”1920/1936”
ПЕДОЛОГОГІЧНА СЛУЖБА В ШКОЛАХ УКРАЇНИ
(20-ті – перша половина 30-х років ХХ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Курило Віталій Семенович,
Луганський державний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Гупан Нестор Миколайович,
Київський інститут внутрішніх справ,
начальник кафедри українознавства;
кандидат педагогічних наук
Порус Борис Натанович,
Луганський інститут післядипломної
педагогічної освіти, доцент кафедри
філософії і соціології освіти.
Провідна установа: Прикарпатський державний університет ім. В.Стефаника, кафедра історії педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 29 листопада 2002 року о 9-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий “28“ жовтня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В останнє десятиріччя у вітчизняній педагогічній науці та практиці відбуваються кардинальні зміни, які пов'язані з затвердженням гуманістичного підходу до виховання підростаючих поколінь. Такий підхід передбачає глибоке розуміння вихователем природи вихованців, їхніх індивідуальних рис і можливостей, повагу до особистості дитини, турботу про її гармонійний розвиток. Гуманізація виховання потребує ставлення до кожного вихованця як до неповторної особистості, суб'єкта вільного розвитку, виходячи із сукупності знань про людину.
У зв'язку з цим в якості першорядного завдання розглядається створення соціальних і психологічних служб, здатних на професійному рівні забезпечити диференціацію та індивідуалізацію виховних впливів. Слід відзначити, що рішення про організацію психологічної служби в школах було прийняте ще в 1989 році Державним комітетом з народної освіти СРСР. Але діяльність шкільних практичних психологів після короткочасного злету почала втрачати свою значимість. З метою активізації роботи в цьому напрямку Міністерство освіти України в травні 1999 року затвердило "Положення про психологічну службу системи освіти України", а в серпні 2000 року – "Типове положення про центри практичної психології і соціальної роботи". Психологічні служби повинні забезпечити повноцінний особистісний та інтелектуальний розвиток дітей на кожному віковому етапі, профілактику й корекцію відхилень в інтелектуальному й особистісному розвитку дитини, охорону фізичного й психічного здоров'я дітей та учнів.
Вітчизняна система освіти має цікавий і досить ефективний досвід розв’язання таких завдань у 20-ті – першій половині 30-х років ХХ ст. Значний і багато в чому визначальний вплив на педагогічну теорію та практику в цей час чинила особлива наука про дитину – педологія. Перші педологічні дослідження в Україні почали проводитись ще в кінці Х1Х – першому десятилітті ХХ сторіччя. На початку 20-х років педологія почала розвиватись бурхливо й стрімко. Розроблялись теоретичні концепції, учені активно займались клінічною практикою, у навчально-виховних закладах створювались педологічні кабінети й осередки. До вивчення закономірностей розвитку дитини була привернута увага психологів, педагогів, рефлексологів, педіатрів, психіатрів, виникали цілі інститути та лабораторії, які досліджували життя, діяльність і поведінку дитини як соціальної й біологічної істоти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДОЛОГОГІЧНА СЛУЖБА В ШКОЛАХ УКРАЇНИ (20-ті – перша половина 30-х років ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок