Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА / сторінка 10

Назва:
ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,91 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Твір Сєверяніна під назвою "Друга симфонія" складається з чотирьох частин: "1. Октава", "2. Тріолет", "3. Просто поеза" та "4. Фінал". Дисертантом були з'ясовані такі особливості, що зближують цей поетичний твір із симфонією, твором музичним:
1) схожість побудови першої частини ("Октава") із сонатною формою, а "твір, що складається з декількох частин, набуває якості симфонії у тому разі, коли перша його частина написана у сонатній формі";
2) позначення його 4-ої частини – "Фінал";
3) відносна самостійність кожної з чотирьох частин;
4) "плинність", тобто "постійне перехресне проведення" різних слів, що є
конкретним вираженням різних мотивів, які варіюються у складі тем.
У третьому розділі "Поетична картина світу" розглянуто, як разом з "живописним" та "музичним" способами створення імпресіоністичного образу Ігор Сєверянін широко використовує засоби "психологічного" імпресіонізму, що виявляється перш за все в особливій передачі складних почуттів, думок, станів ліричного героя, що, здавалося б, виключають одні одних.
3.1. Психологізм. Передача настрою, часом дуже непевного, мінливого, що ним переймається митець, пишучи твір, й створення відповідного настрою у глядача або читача, який познайомився з ним, зрештою, і є метою імпресіоністичного твору. Цьому підпорядкована й поетика імпресіонізму. Яким чином можна відобразити реальну дійсність та події, що відбуваються в ній? Арістотель називає "три способи опису подій поетом: 1) як вони були або є (об'єктивно); 2) як про них говорять і думають (суб'єктивно); 3) або якими вони мають бути (ідеально)". Вочевидь, що імпресіонізм тяжіє до суб'єктивного способу відтворення світу.
Однак ліричні переживання самі можуть бути передані через порівняння їх з пейзажем (тобто не шляхом психологізації пейзажу, а, навпаки, за допомогою об'єктивації та матеріалізації почуттів шляхом порівняння їх із пейзажем: "ты всё молчишь, как вечер в октябре, но плещется душа, как море в штиле". Поет виокремлює яскраві деталі зовнішності героїні, завдяки чому відбувається своєрідна метонімізація образу: "по подвигам, по рыцарским сердцам, – змея, голубка, кошечка, романтик – она томилась с детства". Описуючи душевний стан персонажа, поет прагне сформувати адекватний йому екстер'єр, користуючись прийомом колажу: "вам так надоели люди, но некуда было деться, хрипела и выла пропасть… из окон смеялся говор. Лицо ваше стало бледным, и взор бирюзовый – лилов". Настрій героїні розвивається градаційно – спочатку їй просто набридли люди, а врешті-решт у неї навіть змінюється колір очей. Переважання емоційного начала виявляється й у характерному для імпресіонізму культі миті, що розуміється як відчуття цінності та неповторності кожної миті життя "не будьте ж к мигу близоруки, весна и солнце отблестят!", а також як прагнення прожити його яскраво та бурхливо, все відчути: "за знойный темп дурманного мгновенья я отдаю столетья темноты". В ліриці Сєверяніна зустрічається й такий прийом, як потік свідомості: "душно… слёзы… люблю… всё пройдет… ничего…", що відображає безпосередню передачу рефлексії героя. Одним із специфічних для імпресіонізму видів конфлікту є так звана вагнерівська колізія, при якій певна суперечність виникає гостро з перших сторінок, потім вона градаційно розвивається й у розв'язці несподівано поступається місцем, абсорбується іншим конфліктом, який у тексті усвідомлюється як головний. У вірші Сєверяніна "Чітка поеза" намічений з перших рядків конфлікт між коханням героя та байдужістю героїні, що відбувається на тлі повсякденності, змінюється конфліктом між життям та смертю, переводячи героїв в екстремальну ситуацію й дозволяючи найбільш глибоко дослідити їхній внутрішній світ.
3.2. Північна тема. Індивідуальний стиль Сєверяніна являє собою сплав новаторських тенденцій з традицією, і впродовж усієї його творчості одне з центральних місць займає "північна тема". Інтерес до північної культури в Росії на межі ХIX – XX ст. (Фінляндія, Швеція, Норвегія) досяг апогею в 1907–1910 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок