Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

Загрузка...

ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА / сторінка 3

Назва:
ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,91 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Апробація результатів дисертації – робота обговорювалася на засіданні кафедри історії російської літератури філологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та отримала позитивну оцінку. Дисертант також виступав з доповідями на Міжнародній науковій конференції "Достоєвський і XX століття". – Київ, 1996; Міжнародній науковій конференції "Гоголь і слов'янський світ". – Ніжин, 1997; IX Міжнародних Волошинських читаннях. – Коктебель, 1997; 6-ій міжнародній науковій конференції "Мова і культура". – Київ, 1997; Науковій конференції професорсько-викладацького складу та аспірантів філологічного факультету. – Київ, 1998; 7-ій міжнародній науковій конференції "Мова і культура". – Київ, 1998; Міжнародній науковій конференції "Творчість Федора Сологуба. Проблеми вивчення". – Санкт-Петербург, 1998; Міжнародній науковій конференції "Гоголь у діалозі культур". – Ніжин, 1999; Міжнародній Пушкінській науковій конференції. – Київ, 1999; V Міжнародній Пушкінській науковій конференції "Пушкін та світова культура". – Санкт-Петербург, 1999.
Обсяг та структура дисертації. Дослідження складається зі вступу, трьох розділів, висновку, списку використаної літератури та додатків. Загальний обсяг роботи – 196 сторінок без урахування бібліографії, 195 позицій у списку використаної літератури та 42 сторінки додатків.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У Вступі обгрунтовується вибір теми, визначаються її актуальність та наукова новизна. Формулюються мета та завдання дисертації, характеризується її науково-теоретичне та практичне значення, дається огляд наукової літератури, що стосується основних проблем дисертації.
У першому розділі "Живописно-зображальне начало в ліриці Ігоря Сєверяніна" розглядається прояв цього начала у ліриці поета й аналізуються конкретні прийоми та способи його втілення. Розділ складається з дев'яти підрозділів: "Пейзаж", "Світло і тінь", "Візуальна картина", "Портрет", "Інтер'єр", "Колористика", "Образи квітів", "Одоризм", "Самоцвіти".
Звичайно, далеко не всі пейзажні замальовки у Сєверяніна можуть бути названі імпресіоністичними, але, оскільки в центрі реферованого дослідження знаходиться прояв саме імпресіонистської поетики, то будуть розглядатися лише ті з віршів, у яких наявність імпресіоністського начала виражена достатньо переконливо.
1.1. Пейзаж. Як відомо, імпресіоністи надавали дуже важливого значення жанру пейзажу. При цьому "час і простір, лінія й колір, колір та освітленість, замкненість художнього світу в межах полотна та його взаємодія із світом зовнішнім, який, зрозуміло, знаходиться за межами рамок, – усе це в системі імпресіоністичного живопису поєднувалося в цілісності твору". Однак, крім загальних прийомів образотворчого мистецтва, "перенесених у літературу безпосередньо з досвіду імпресіонізму в живописі", літературний імпресіонізм має свої специфічні ознаки.
Дослідниця Є.Євніна виділяє такі специфічні ознаки літературного імпресіонізму: 1) нова функція слова в художньому творі письменника-імпресіоніста, яка полягає в тому, що слово з надзвичайною місткістю поєднує в собі не тільки позначення предмета, але й викликані ним відчуття; 2) нова роль пейзажу – це завжди "пейзаж душі", який відповідає переживанням героя, акцентує ті стани, які наповнюють його в даний момент; 3) особливості сюжету – важливі не стільки пригоди героя чи події його життя, скільки його відчуття, настрої та зміна душевних станів, які й перебувають у центрі уваги.
В дисертації використовується також визначення пластичного пейзажу, дане Л.Генералюк: це пейзаж, в якому "задіяні прийоми образотворчого мистецтва (лінійні, тональні, колористичні співвідношення, передній та далекий плани, і т.ін.), ретрансльовані у вербальну форму", що дають "чіткий, завершений візуальний образ".
У ліриці Ігоря Сєверяніна пейзаж подано досить широко протягом усієї творчості. Слід відзначити, що найбільше уваги він приділяв різноманітним замальовкам ландшафту (1.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок