Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА / сторінка 4

Назва:
ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,91 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
1.1., особливо лісового) та морського пейзажу (1.1.2. "марина"),а також ефектам неба й хмар, екзотичному пейзажу. Урбаністичний пейзаж (за винятком декількох фрагментів) практично не зустрічається, що, напевне, можна пояснити перевагою життя на лоні природи над міською цивілізацією.
Серед творів імпресіоністського плану виділяється пейзажна лірика. За тематикою в ній можна розрізнити такі підгрупи, як ландшафт, "марина" (морський пейзаж), пейзаж у місячному сяйві.
Пейзажні вірші Ігоря Сєверяніна нерідко мають підзаголовок, що вказує на цю тематику і є однойменним до жанру твору живопису: "Весняна яблуня (акварель)", "У передгроззя (етюд)", "Казка китиці бузку (Пастель)".
У ландшафті поет використовує такі закони та прийоми живопису, своєрідно перенесені в поетичну сферу, як закон дотримання перспективи (далека перспектива, передній план), зміна лінійної перспективи, прийом широкого мазка, передача світлоповітряних ефектів, а також кінематографічний прийом зміни ракурсу. Поет передає колір не через прикметники ("голубые"), що надало б статичності, а саме через дієслова, особливо недоконаного виду ("голубели"), чим досягається передача динаміки та відтінків.
Таким чином, субстантивація прикметників та дієслів, на думку Є.Еткінда, створює зримий світ, де якості предметів та їхній рух, матеріалізуючись, стають важливішими за самі предмети.
Одна з найбільш улюблених тем Ігоря Сєверяніна – це "марина", у якій поет приділяє особливу увагу явищам атмосфери (розчинення контурів, туман, гра сонячних відблисків на воді), тонкощам передачі відтінків (велика кількість епітетів, їх яскравість), використовуючи прийом колористичного максималізму. В той же час для "марини" характерні лаконізм опису та конденсація змісту. Для змалювання білої ночі на Балтиці є природнім поєднання двох начал – музичного та живописного. Значне місце в ліриці поета займає також "пейзаж у місячному сяйві" (1.1.3.), де важливу роль грають світлотіньові ефекти.
1.2. Світло та тінь. В дисертації спеціально виділено цей підрозділ, оскільки пошуки способів найбільш адекватної передачі безпосередньо побачених та сприйнятих ефектів світла й тіні, світлоповітряного середовища, явищ атмосфери були одними з головних у творчості імпресіоністів. Важливою складовою поетичного методу Ігоря Сєверяніна є його неперевершеність щодо різноманітних градацій світлових ефектів, увага до найтонших відтінків, плинності, туманності, прозорості, відблисків. Подібна особливість характерна для полотен К.Моне, О.Ренуара, А.Сіслея.
1.3. Візуальна картина. Однією із складових імпресіоністичного літературного твору є наявність візуального ефекту, що відображує реальну картину. Йому притаманний акцент саме на зоровий образ, що, безумовно, викликає асоціації, але вони не такі актуальні, як при передачі настроїв (потік асоціацій). Особливістю поетичних текстів Ігоря Сєверяніна є побудова достатньо складних візуальних композицій, що включають розгалужену одористичну гаму, яка, в свою чергу, викликає музичні та зорові асоціації, демонструючи явище сінестезії ("То клубникой, то бананом / Пахнет крэмовый жасмин, / Пышно-приторным дурманом / Воссоздав оркестр румын"). За допомогою прийому колористичної тавтології ("на белом белая белеет – вся вихрь, вся воздух, вся полет") поет передає монохромну кольорову гаму вірша, що сприяє створенню певного настрою, а з іншого боку – зосередженню на самому характері руху, що було б важко при розмаїтості кольорової палітри. Одним із принципів імпресіоністської стилістики є прийом очуднення, при якому звичні предмети та явища постають неначе щойно побачені, щоб підкреслити контраст між буденним баченням світу та поетичним, оригінальним ("… из окна коричневая пашня грандиозной плиткой шоколада на зеленой скатерти травы").
1.4. Портрет. Для імпресіоністичного портрету характерна виключна інформативна насиченість, психологізація й у той же час деяка калейдоскопічність, викликана прагненням якомога повніше передати індивідуальну своєрідність зображуваного персонажа.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок