Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА / сторінка 9

Назва:
ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,91 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Експресія виражається за допомогою динамічного відтінку раптового акцентування – сфорцандо: "загрохотав", і шляхом показу візуального образу – "теряя блеск", при постійному звуковому акомпанементі: "гул, гам, шум, треск". Така багатогранність образу морської стихії постає й у музичному циклі французького композитора-імпресіоніста Клода Дебюссі "Від світанку до полудня на морі" (1903 – 1905). Поетичний слух Сєверяніна розрізняє "писки устрицы" (піано) й навіть уловлює, як "шуршала мгла" (піаніссімо). Для створення урбаністичної картини поет розбиває рядок на дві частини, причому в першій частині подано звукову картину: "стрекот аэропланов", "ветропросвист экспрессов", а в другій частині – зорову: "беги автомобилей", "крылолёт буэров", що створює враження хаотичності міського життя.
2.2. Асоціації. Враження від різноманітних предметів та явищ, незалежно від їх походження, викликають у поета асоціації, пов'язанi із світом музики: струнами, музичними інструментами, оркестром, нарешті, з музичними жанрами й конкретними творами. Однією з характерних властивостей поетики імпресіонізму, що часто зустрічається у Сєверяніна, є розгалуженість та багатоплановість асоціацій: "звените, как струны, как лунные струны, с напитком ледяным, бокалы!". Представником дерев'яно-духових інструментів, що виступає як творець настрою сентиментальності та ностальгії, який передається листом, є гобой: "она мне прислала письмо голубое, … и веют жасмины, и реют гобои". Повторення звуків ("ею") створює ефект дрижання, що має назву тремоло, імітує тембр гобоя. Музичні враження пов'язані не просто із запахом, але ще й з ароматом квітів.
2.2.4 Тема музики. Саме порівняння людських почуттів з музикою, вокалом (2.2.2.) і танцем (2.2.3.) є однією з основоположних властивостей як символізму, так й імпресіонізму. Навіть час у розумінні поета може мати музичне звучання: "я музыкой былого нем".
2.3. Музичні інструменти. Музичність лірики Сєверяніна не обмежується темами музики, вона присутня й у формі згадування реальних музичних інструментів або творів: "а вдалеке – две скрипки, арфы и виолончели, и долгота антрактов, и в долготе окарины". Особлива виразність досягається за рахунок ефекту звучання камерного оркестру, склад якого точно вказаний: це смичкові (скрипки ті віолончелі), щипкові (арфа) та дерев'яні духові (окарини). Але автор не описує, яким чином звучали ці інструменти, покладаючись на мінімальні фонові знання читача, нічого не каже й про якість звуку і характер твору. Подібний мінімалізм і в той же час точний перелік інструментів є принциповими для імпресіоністичного стилю – згортання авторських описів приводить до активізації ролі читача, який прагне домалювати намічену картину. В результаті відбувається конденсація, коли за рахунок згортання плану вираження безмежно розширюється план змісту.
2.4. Музичні назви віршів Ігоря Сєверяніна та їх значення в структурі творів. У назвах віршів Сєверяніна широко представлені поняття зі сфери музики: це музичні жанри ("Романс", "Ноктюрн", "Симфонія", "Соната"), назви танців ("Полонез", "Вальс", "Фокстрот"), назви конкретних творів ("Поеза про "Mignon"), присвячені композиторам ("Оффенбах", "Дж.Пуччіні"). Найчастіше поет давав музичні назви своїм творам відповідно до того враження, яке вони справляли ("Прелюдія", "Увертюра"), або ж їх змістом був опис виконання даного музичного твору ("Сонати у шторм"). Однак, крім цього, в дисертації аналізується твір Сєверяніна, що не лише має музичну назву ("Друга симфонія"), але й написаний згідно з музичними прийомами композиції симфонії. У вірші "Сонати у шторм" існують два тематичних полюси: світ мистецтва, де виконуються сонати, й довколишній світ, де буяє шторм, звуки якого дисгармонійні, але більш різноманітні. Світи співвіднесені між собою за допомогою антонімії ("возлежали на башне" – "трещала, палила буря") та контекстуальної синонімії ("пили вино мятежно" – "бешеный шторм"), поєднуючи драматизм, страждання й світле, гармонійно врівноважене начало.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок