Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

Загрузка...

ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

Назва:
ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,91 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка
АВДЄЄВА
Людмила Вікторівна
УДК 821.161.1.02-14 Ігор Сєверянін
ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛО
В ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА
10.01.02 – російська література
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії російської літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
КОРЗОВ Юрій Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії російської літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
МАЗЕПА Наталія Ростиславівна,
провідний науковий співробітник-консультант
Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України,
кандидат філологічних наук, доцент
ЧЕБАНОВА Ольга Євгенівна,
доцент кафедри української і світової культури та
літератури Міжнародного інституту лінгвістики і права.
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
кафедра історії російської літератури, Міністерство освіти
і науки України.
Захист відбудеться "28" травня 2002 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.02 при Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, Київ-1,
вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, Київ-1, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий "26" квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ГАЙНІЧЕРУ О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Період Срібного віку в російській літературі – один з найбільш інтенсивних та багатих за змістом і різноманітністю пошуків. Саме в цей час російська культура характеризується надзвичайно складним поєднанням та одночасним співіснуванням різних за часом появи й нерідко таких полярних напрямів, як символізм, імпресіонізм, модерн, авангард. Це поєднання призводило до взаємовпливу й доповнювалося особливо актуальною тенденцією до синтезу мистецтв, їх гармонії, складної асоціативності й образності. О.Блок у статті "Без божества, без вдохновенья" підкреслює, що "...Росія – молода країна, й культура її – синтетична культура. Російському художникові не можна й не треба бути "спеціалістом". Письменник повинен пам'ятати про живописця, архітектора, музиканта...". Ця думка про складність російської культури Срібного віку отримала своєрідне уточнення в сучасного мистецтвознавця Д.В.Сараб'янова: "Імпресіонізм у Росії зробив свої перші одиничні спроби у 80-ті роки, а зрілості досяг в 90-ті, що на два десятиріччя відсуває його від французького імпресіонізму. Імпресіонізм ішов назустріч модерну, останній відповідав таким же зустрічним рухом…".
З посиленням уваги до культури Срібного віку у наші дні пов'язаний процес відродження інтересу до творчості одного з найбільш оригінальних поетів того часу – Ігоря Сєверяніна. Доля його спадщини була драматичною. Захоплені відгуки про нього, що з'явилися ще в період найвищої популярності, змінились майже повним забуттям імені поета на багато наступних десятиріч.
У палітрі творчих пошуків Ігоря Сєверяніна крім футуризму яскраво виділяється також імпресіоністське начало. Коли говорять про імпресіонізм у російській літературі, то прийнято згадувати імена Фета, Чехова, Анненського, Брюсова, Бальмонта. Проте, ще Вл.Гіппіус відзначає близькість віршувальної техніки Сєверяніна та Бальмонта, а В.Брюсов вказує на незвичайну здатність цього поета живописати цілі картини, передаючи при цьому сам "аромат дійсності". Однак ці окремі згадки про імпресіоністичні елементи поетики Сєверяніна практично не отримали подальшого розвитку в наукових роботах (поодинокі зауваження на цю тему містяться у Н.Молчанової та Ю.Бабичевої).
Більш того, прагнучи до повноти висвітлення літературного процесу Срібного віку, дослідники багато уваги приділяли навіть третьорядним постатям, невизначним літераторам. Системного вивчення творчості "короля поетів" Ігоря Сєверяніна, який знаходився у витоків футуризму і був близький свого часу символістам та акмеїстам, дотепер не проводилося.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ІМПРЕСІОНІСТСЬКЕ НАЧАЛОВ ЛІРИЦІ ІГОРЯ СЄВЕРЯНІНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок