Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення екологічної безпеки у безвідходних технологіях переробки багатокомпонентних солевмісних матеріалів

Підвищення екологічної безпеки у безвідходних технологіях переробки багатокомпонентних солевмісних матеріалів

Назва:
Підвищення екологічної безпеки у безвідходних технологіях переробки багатокомпонентних солевмісних матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ЯТЧИШИН ЮРІЙ ЙОСИПОВИЧ
УДК 621. 928. 9
Підвищення екологічної безпеки у безвідходних технологіях переробки багатокомпонентних солевмісних матеріалів
Спеціальність 21. 06. 01 – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Національному університеті "Львівська політехніка" України
Науковий керівник:
Мальований Мирослав Степанович, д.т.н., професор, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти:
Семчук Ярослав Михайлович доктор технічних наук, про-фесор, завідувач кафедри безпеки життєдіяльності Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу
Шапорєв Валерій Павлович доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімічної техніки і промислової екології Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Захист дисертації відбудеться ” 07.12.2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРК 035. 052. 16 в Національному університеті „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, площа Св. Юра, ѕ, 8 корпус (Зал засідань – ауд. 115).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” за адресою: Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий ” 7 ”, 11. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Нагурський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На Україні, зокрема на Прикарпатті розташовані унікальні полімінеральні руди, аналогічних яким у світі дуже мало. В їх склад входить понад 10 різних мінералів (власне тому вони і є полімінеральними). Особливо інтенсивне розроблення полімінеральних руд велось в часи СРСР. Тоді від природи тільки брали і брали найцінніше на цей момент. Наприклад, із полімінеральних руд Прикарпаття лише частково вилучали калійні солі та магній, а все інше викидали, утворюючи відвали солевмісних відходів, шламосховищ – велетенських рукотворних “мертвих” озер, які не лише займають значні земельні ділянки, що вилучаються з сільськогосподарського користування, а й створюють постійну загрозу для природи та прилеглих населених пунктів. Справа не лише в тому, що інші компоненти цих руд були непотрібними. Просто їх не вміли відділити, бо не лише тоді – до сьогоднішнього часу теорія фізико-хімічних процесів у багатокомпонентних водно-сольових системах не досягла необхідного для цього рівня. Лабораторні дослідження були і залишаються дуже трудомісткими і не можуть дати вичерпної інформації, необхідної для теоретичного аналізу та інженерних розрахунків, а отже й проектування виробництв для комплексного безвідходного перероблення полімінеральних руд.
Тому розроблення основ аналізу багатокомпонентних водно-сольових систем (чому і присвячена дисертаційна робота) є актуальною проблемою, розв’язання якої сприятиме підвищенню екологічної безпеки регіону.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами та темами
Дисертаційна робота виконувалась згідно з планом науково-дослідницької роботи кафедри “Екологія та охорона навколишнього середовища” Національного університету “Львівська політехніка” з проблеми “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” згідно з науково-технічною програмою Міністерства освіти і науки України (№ держреєстрації 01960000134)
Мета і задачі дослідження. Розробити основи аналізу основних (базових) фізико-хімічних та технологічних процесів, які мають місце під час перероблення полімінеральних солевмісних руд, за допомогою числових методів з використанням обчислювальної техніки.
Завдання, поставлені в роботі:
1. Аналіз обставин, які спричинюють негативні наслідки для природного довкілля, пов’язаних з існуючими методами видобування та перероблення полімінеральних солевих руд на прикладі Стебницького державного гірничо-хімічного комбінату (ДГХП) “Полімінерал”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Підвищення екологічної безпеки у безвідходних технологіях переробки багатокомпонентних солевмісних матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок