Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ КАРТОПЛІ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ КАРТОПЛІ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ КАРТОПЛІ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.В. ДОКУЧАЄВА
ЦИМБАЛЮК ЮРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 338.439.5: 635.21
СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ КАРТОПЛІ
НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Уманському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор,
заслужений економіст України,
Дмитрук Борис Пахомович,
Уманський державний аграрний університет, завідувач кафедри
менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Лотоцький Іван Іванович,
Подільський державний аграрно-технічний університет,
завідувач кафедри соціально-трудових відносин і статистики
кандидат економічних наук, професор
Соловйов Микола Федорович,
Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва,
професор кафедри виробничого менеджменту та агробізнесу
Провідна установа: Миколаївський державний аграрний університет Мінагрополітики України,
кафедра економіки сільського господарства, м. Миколаїв.
Захист відбудеться 15.03.2006 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в "Комуніст-1", навчальне містечко ХНАУ, корпус 1, аудиторія 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в "Комуніст 1", навчальне містечко ХНАУ, корпус 1.
Автореферат розісланий 06.02.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси ринкових трансформацій, що відбуваються в економіці нашої країни, безумовно, не обминають і аграрний сектор. Значний вплив вони справляють на продуктові підкомплекси, зокрема на ринок картоплі та картоплепродуктів. За період незалежності України в організації та функціонуванні ринку картоплі – одного з основних продуктів харчування людства – відбулися значні перетворення. Частина їх пов’язана з процесами аграрних реформ і обумовила зміни в структурі виробничих суб’єктів ринку, ринковій інфраструктурі, каналах розподілу продукції. Інша частина – викликана тривалою економічною кризою 90-х років ХХ століття, наслідки якої аграрний сектор відчуває й дотепер. Мова, перш за все, йде про низький рівень добробуту сільського населення, величезний і неприпустимий для цивілізованого ринку диспаритет цін на сільськогосподарські та промислові товари тощо.
Процеси становлення ринку картоплі, втім як і інших продуктових ринків України, відбуваються на тлі певного економічного зростання в державі, але в цій сфері існує багато невирішених проблем. Поряд з проблемами підвищення урожайності культури та економічної ефективності її виробництва, шляхи вирішення яких передбачають, насамперед, розвиток насінництва, дотримання технологій, концентрації виробництва в спеціалізованих господарствах, сьогодні постають проблеми недосконалості механізму функціонування ринку. Останній характеризується неврегульованістю (ні з боку державних органів, ні з боку ринкових важелів), організаційною невизначеністю, непрозорістю та стихійністю. Тому ринок картоплі на даному етапі розвитку ринкових процесів в Україні не може розглядатися як цивілізована, врегульована та збалансована система економічних відносин.
Дослідженню теоретичних та прикладних аспектів становлення та функціонування аграрного ринку присвячено праці таких вчених, як В.Я. Амбросов, В.Г. Ан-дрійчук, О.В. Березін, О.С. Бондар, В.Л. Валентинов, П.І. Гайдуцький, В.І. Захарченко, Л.У. Ігнатченко, Н.Л. Касьянова, І.І. Лотоцький, М.Й. Малік, Я.М. Мартинишин, Н.М. Міщенко, Т.Л. Мостенська, А.О. Погорілий, П.Т. Саблук та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ КАРТОПЛІ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок