Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Внутрішньомолекулярні циклізації похідних N-алкіліденкарбамінової кислоти

Внутрішньомолекулярні циклізації похідних N-алкіліденкарбамінової кислоти

Назва:
Внутрішньомолекулярні циклізації похідних N-алкіліденкарбамінової кислоти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,27 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна академія наук україни
Інститут органічної хімії
УДК 547.196.1 + 547.239.1 + 547.495. 1 + 547.867
Больбут
Андрій Вікторович
Внутрішньомолекулярні циклізації похідних
N-алкіліденкарбамінової кислоти
02.00.03- органічна хімія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі хімії фосфорорганічних сполук Інституту органічної хімії НАН України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук,
Вовк Михайло Володимирович,
Інститут органічної хімії НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук,
бальон Ярослав Григорович,
Інститут ендокринології та обміну речовин
ім. В.П. Комісаренка АМН України,
завідувач лабораторією
кандидат хімічних наук,
Смолій Олег Борисович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН
України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії ім.Л.М.Литвиненка НАН України (м. Донецьк)
Захист відбудеться " 16 " травня 2002 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01 при Інституті органічної хімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 5).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат розісланий " 5 " квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор Фещенко Н.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Похідні N-алкіліденкарбамінової кислоти формули RR'C=N-C(O)X (X=Cl, OR, SR, NR2 тощо) – високореакційноздатні електрофільні реагенти, що знаходять широке застосування в синтезі різноманітних типів гетерокумуленових та гетероциклічних сполук. Найбільш поширені і вивчені з них - N-алкіліден-О-арилуретани - є типовими представниками функціоналізованих по положенню 3 2,4-гетеро-1,3-дієнових сполук, і циклізації за їх участю з електронодонорними субстратами, зазвичай, перебігають за схемами [2+2]- або [4+2]- циклоприєднання. Здійснені в ІОХ НАН України на протязі останніх 10-15 років дослідження показали можливість використання N-алкіліденуретанів та N-алкіліденсечовин як 1,3-біелектрофільних [-С=N-C=]2+ синтонів у внутрішньо- та міжмолекулярних циклізаціях з О,О-, О,S- та N,S- біфункціональними нуклеофільними реагентами. Такі процеси характеризуються утворенням зв'язку вуглець-гетероатом на стадії формування гетероциклу. В той же час внутрішньомолекулярні циклізації похідних N-алкіліденкарбамінової кислоти, які б могли здійснюватись за рахунок взаємодії електрофільних азометинової або карбонільної груп з ароматичними або гетероароматичними ядрами з утворенням нового вуглець-вуглецевого зв'язку, до нинішніх досліджень залишались практично невідомими. Поставлена наукова проблема є актуальною для хімії гетероциклічних сполук, оскільки репрезентує новий ефективний синтетичний шлях до конденсованих азинових систем.
Мета і завдання дослідження.
Об'єкт дослідження: реакції внутрішньомолекулярних циклоконденсацій у синтезі конденсованих 1,3-оксазинових та піримідинових сполук.
Предмет дослідження: N-алкіліден-О-арилуретани, N-алкіліден-N'-арилсечовини та N-арил(гетерил)-N'-метоксикарбонілтригалогеноацетамідини як біполярні функціональні системи в процесах внутрішньомолекулярних циклізацій.
Методи дослідження: органічний синтез, елементний аналіз, спектральні методи (ІЧ-, ЯМР-спектроскопія, мас-спектрометрія), рентгеноструктурний аналіз.
Мета роботи полягала у вивченні закономірностей реакцій внутрішньомолекулярних циклоконденсацій арилових естерів та амідів N-алкіліденкарбамінової кислоти, а також метилових естерів N-[1-арил(гетерил)аміно]алкіліденкарбамінової кислоти.
Для досягнення поставленої мети необхідно було розв'язати наступні завдання:
·
розробити препаративні методи синтезу базових об'єктів дослідження – активованих тригалогенометильними групами N-алкіліден-О-арилуретанів, N-алкіліден-N'-арилсечовин та N-метоксикарбонілацетамідинів;
· знайти умови внутрішньомолекулярних циклізацій вказаних типів сполук та з'ясувати вплив структурних факторів, що детермінують такі процеси;
· створити синтетичні підходи до тригалогеновмісних похідних конденсованих 1,3-оксазинових та піримідинових гетероциклів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Внутрішньомолекулярні циклізації похідних N-алкіліденкарбамінової кислоти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок