Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ НАУК В УКРАЇНІ У 20-30-ті РОКИ ХХ ст. В ЗАГАЛЬНОІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ НАУК В УКРАЇНІ У 20-30-ті РОКИ ХХ ст. В ЗАГАЛЬНОІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ НАУК В УКРАЇНІ У 20-30-ті РОКИ ХХ ст. В ЗАГАЛЬНОІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,60 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГОПОТЕНЦІАЛУ
ТА ІСТОРІЇ НАУКИ ім. Г.М. ДОБРОВА
Сухотеріна Любов Іванівна
УДК 50 (091):62
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ НАУК В УКРАЇНІ
У 20-30-ті РОКИ ХХ ст. В ЗАГАЛЬНОІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ
07.00.07. Історія науки і техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
 
 
Київ-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі історії науки і техніки Центру досліджень науково – технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України
Науковий консультант: доктор фізико - математичних наук
ХРАМОВ Юрій Олексійович,
Центр досліджень науково-технічного
потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва
НАН України,
Завідувач відділу історії науки і техніки
Офіційні опоненти : доктор історичних наук, професор
БЕСОВ Леонід Михайлович,
Національний технічний університет „Харківський
політехнічний інститут”
завідувач кафедри історії науки і техніки
доктор технічних наук, професор
ГРІФФЄН Леонід Олександрович
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”
директор державного політехнічного музею
доктор технічних наук, академік НАН України
КИСЛИЙ Павло Степанович
Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля
НАН України
головний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 26.12.2005 р. о_11_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.02 в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. Грушевського, 4, к. 615.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України (01032, Київ, бул. Шевченка,60)
Автореферат розісланий 24.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук В.Г. Гармасар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Логіка реформаційних процесів, які відбуваються сьогодні в економіці, соціально-політичних відносинах, у державотворенні, у непростих духовних пошуках і психологічних трансформаціях українського суспільства, ставить проблеми розвитку науки на одне з провідних місць. Наука є одним з засобів вирішення соціально–економічних і техніко–технологічних проблем держави. У сучасних умовах вона набуває нового статусу, коли наукова спільнота країни і результати її діяльності є підґрунтям для держави у вирішенні її внутрішніх і зовнішньоекономічних завдань. Сьогодні науковий потенціал України не в повній мірі використовується для вирішення складних соціально–економічних проблем, які постали перед нею. За таких умов надзвичайно важливим є використання історичного досвіду. Особливо це стосується періоду 20-30-х років ХХ ст., коли проходило становлення сучасної науки і формування національної інтелігенції, що було пов’язано в першу чергу з заснуванням і функціонуванням національної Академії наук.
Цей історичний досвід необхідно глибоко вивчати і враховувати нині у реформуванні національної науки, у залученні інтелігенції, в тому числі технічної, у процеси перебудови українського суспільства. Наука України має славну історію, вагомі здобутки, всесвітньовідомі наукові школи, міцні традиції зв’язків з виробництвом.
Нагальною потребою сьогодення є така реконструкція минулого, яка дозволить об’єктивно і неупереджено показати дійсний внесок у розвиток науки українських вчених. Перед сучасними істориками науки стоїть завдання розкрити “білі плями” в історичних подіях, відродити забуті імена діячів науки і культури та показати їх справжнє місце в історії науки і техніки. Нині перед істориками науки стоїть завдання створення нової, правдивої історії української науки і техніки. Дослідження цієї проблеми має велике значення: воно сприятиме відновленню повноти історичної пам’яті, поверненню духовних надбань, вилучених, сфальсифікованих або замовчуваних більш як сімдесят років; допоможе активізувати процес реформування сучасної вітчизняної науки, а також дасть змогу їй посісти гідне місце в українському суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ НАУК В УКРАЇНІ У 20-30-ті РОКИ ХХ ст. В ЗАГАЛЬНОІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок