Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИХ КОМБІНАТІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ

ЕКОНОМІЧНЕ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИХ КОМБІНАТІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИХ КОМБІНАТІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ПОСТОЛОВСЬКИЙ Володимир Володимирович
УДК 65.014.1
ЕКОНОМІЧНЕ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИХ
КОМБІНАТІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Спеціальність: 08.06.01 - "Економіка підприємства і
організація виробництва"
 
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі прикладної економіки Національної гірничої академії України Міністерства освіти України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Прокопенко Василь Іванович,
завідувач кафедри прикладної економіки
Національної гірничої академії України
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Саллі Володимир Ілліч,
завідувач кафедри менеджмента
Національної гірничої академії України
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Зайцева Людмила Михайлівна,
завідувач відділу економічних проблем
комплексного розвитку регіону
Інституту проблем природокористування і екології
Національної академії наук України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа: Державна металургійна академія України
(м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться 23 квітня 1999 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 по захисту дисертацій при Національній гірничій академії України за адресою: 320027, м. Дніпропетровськ - 27, просп. К.Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної гірничої академії України за адресою: 320027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К.Маркса, 19.
Автореферат розіслано 23 березня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
канд. техн. наук, доцент В.В. Харченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гірничо-збагачувальні комбінати відіграють важливу роль в гірничовидобувній промисловості України. Вони постачають сировину на металургійні заводи, а також забезпечують значну частину валютних надходжень в республіку. Кризовий стан галузі обумовлений стійким падінням видобутку корисних копалин. В порівнянні з 1991р. відбулося зниження обсягів виробництва залізорудного концентрату з 59,0 до 35,2, марганцевого - з 4,2 до 1,9 млн т за рік. Обсяг видобутку вугілля скоротився на 120 млн т, тобто в 2,7 раза. Вихід підприємств із кризової ситуації здійснюється на основі приватизації в акціонерній формі їх виробничих фондів.
Ринкова ситуація вимагає адаптації підприємства до зовнішнього середовища, для чого необхідна кардинальна перебудова всіх сфер діяльності, тобто перетворення виробничих і організаційних структур з метою підвищення їх ефективності і вирішення соціально-економічних проблем з одночасною адаптацією до ринкових умов та формуванням конкурентоспроможних переваг.
На жаль теоретичним аспектам і практичним використанням рішень з питань реструктуризації надається недостатньо уваги, про що свідчить мале число прикладних досліджень. Проте для гірничих підприємств дуже важливо вже сьогодні мати наукові рекомендації і досвід, які б містили рішення задач по основним напрямкам реструктуризації.
Приватизація підприємств передбачає жорсткий контроль і оперативне прийняття рішень по продуктивності праці з тим, щоб їх персонал працював по можливості ефективніше, ніж у конкурентів. Продуктивність визначає всю економіку підприємства. На неї можна впливати шляхом управління, з одного боку, людськими ресурсами, з іншого, - безпосередньо виробничими процесами. Сьогодні управління виробництвом продукції, яке здійснюється на базі прийнятої технології, не повўязано з великими труднощами, але управління людськими ресурсами в плані безперервного зростання продуктивності являє собою складну наукову і практичну задачу. Питання планування фонду робочої сили повинні вирішуватись спільно з питаннями атестації і раціоналізації робочих місць в технологічних цехах, а також забезпечення зайнятості працівників підприємства.
Тому в дисертаційній роботі сформульована і вирішена актуальна наукова задача, яка полягає в теоретичному і практичному обгрунтуванні економічних і організаційних рішень, які забезпечують рентабельну роботу гірничо-збагачувальних підприємств України на основі реструктуризації виробництва і персоналу в сучасних умовах господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИХ КОМБІНАТІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок