Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ КОНТЕКСТ ЛОКАЛЬНИХ ВІЙН І ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ КОНТЕКСТ ЛОКАЛЬНИХ ВІЙН І ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ КОНТЕКСТ ЛОКАЛЬНИХ ВІЙН І ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,96 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
СІРИЙ Сергій Володимирович
УДК 327:355.018
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ КОНТЕКСТ
ЛОКАЛЬНИХ ВІЙН І ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ
В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми
міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі військово-гуманітарних дисциплін Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Хилько Микола Іванович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, професор кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук,
старший науковий співробітник
Бодрук Олег Сергійович,
Національний інститут проблем міжнародної
безпеки при РНБО України,
завідувач відділом воєнної політики та безпеки
кандидат історичних наук, доцент
Толстов Сергій Валеріанович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, провідний науковий співробітник
Захист відбудеться “12” лютого 2008 р. о 14.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розіслано “11” січня 2008 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук О.В.Сушко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації визначається змінами в сфері міжнародної безпеки та специфікою суспільно-політичної еволюції основних регіонів світу на початку XXI ст. Закінчення “холодної війни” та доби біполярності позначилося стрімким поширенням процесів глобалізації, що прискорювали трансформацію сучасної системи міжнародних відносин в бік встановлення однополюсної моделі. Нова композиція міжнародної системи, позначена посиленням конкуренції та боротьби за контроль над ресурсами, сприяла усуненню зовнішніх обмежень для старих і виникнення нових локальних і регіональних конфліктів, що мають, здебільшого, довготривалий і насильницький характер.
Зворотній бік зростаючих взаємозв’язків і асиметричної взаємозалежності різних країн і регіонів, пов’язаних з процесами та наслідками глобалізації, полягає в посиленні конфліктогенності та подекуди – в зміні характеру економічних і соціальних конфліктів, які дедалі істотніше впливають на стан охоплених конфліктами держав і територій. Світова спільнота все частіше стикається з новими, нетрадиційними формами війн і конфліктів, які стали постійним атрибутом сучасного етапу міжнародних відносин. У багатьох регіонах світу посилюється міждержавне суперництво на регіональному і місцевому рівнях, що зумовлює зростання небезпеки виникнення значної кількості насильницьких конфліктів, більшість з яких набули форми збройного протистояння. Локальні війни і воєнні конфлікти різного масштабу та інтенсивності, що стали постійною формою силового вирішення політичних, територіальних, етнонаціональних, релігійних, економічних та інших протиріч, становлять одну з основних загроз як для національної, так і для міжнародної безпеки. Більшість з таких конфліктів можна розглядати як прояв посилення ієрархічних тенденцій, які дедалі більше характеризують силові та несилові форми відносин між державами. За умов нової, допоки неформальної, ієрархічної структури сучасного світу прояви конфліктів у різних регіонах зберігають певні відмінності. Проте очевидно, що за відсутності зовнішніх стримуючих чинників будь-який локальний конфлікт може набути надзвичайно руйнівного та небезпечного для інших держав характеру.
Проте важливість наукового аналізу ролі локальних війн і воєнних конфліктів в сучасних міжнародних відносинах обумовлена не стільки небезпечним зростанням їх кількості, скільки негативними наслідками цих явищ з політичної, економічної та соціально-гуманітарної точок зору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ КОНТЕКСТ ЛОКАЛЬНИХ ВІЙН І ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок