Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ ПЕРЕНОСУ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ КРАПЕЛЬ У ТУРБУЛЕНТНИХ ПОЛІДИСПЕРСНИХ ПОТОКАХ

ПРОЦЕСИ ПЕРЕНОСУ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ КРАПЕЛЬ У ТУРБУЛЕНТНИХ ПОЛІДИСПЕРСНИХ ПОТОКАХ

Назва:
ПРОЦЕСИ ПЕРЕНОСУ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ КРАПЕЛЬ У ТУРБУЛЕНТНИХ ПОЛІДИСПЕРСНИХ ПОТОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,84 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
 
БАШТОВИЙ АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ
 
УДК 532.529
ПРОЦЕСИ ПЕРЕНОСУ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ КРАПЕЛЬ У ТУРБУЛЕНТНИХ ПОЛІДИСПЕРСНИХ ПОТОКАХ
01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної енергетики НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шрайбер Олександр Авраамович,
Інститут загальної енергетики НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Гаєв Євген Олександрович,
Інститут гідромеханіки НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Луговський Олександр Федорович,
Національний технічний університет України “КПІ”,
доцент кафедри гідропневмоавтоматики та гідравліки
Провідна установа: Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”
Захист відбудеться “20” січня 2004 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.09 Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр-т Перемоги, 37, корпус 5, аудиторія 307.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр-т Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “11” грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. І. Коньшин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Течії двофазових середовищ, що складаються з газу та завислих у ньому полідисперсних крапель рідини, широко розповсюджені у природі та багатьох сферах людської діяльності. Прикладами таких систем є рух водяних крапель у хмарах та туманах, процеси в розпилювальних сушарках, нанесення різноманітних покрить за допомогою розпилення, спалювання рідкого палива в камерах згоряння двигунів, рух вологої пари в трубопроводах, розширення продуктів згоряння металізованих палив у соплах ракетних, реактивних і гідрореактивних двигунів тощо. Для розробки, проектування та удосконалення подібних технічних пристроїв, підвищення їх ефективності та оптимізації необхідно детально вивчити закономірності переносу маси, імпульсу та теплоти у двофазових полідисперсних потоках. Прогнозування фізичних процесів у двофазовому потоці дуже важливо також для аналізу поведінки середовища в об’ємі контейнмента атомного реактора у разі аварії з втратою теплоносія.
Істотна особливість потоків двофазових сумішей, що складаються з полідисперсних крапель та газу, який транспортує їх, полягає у масових зіткненнях між краплями, що у загальному випадку призводять до їх коагуляції та подрібнення, а, отже, і до зміни фракційного складу дисперсного середовища. Відомо, що цей фактор справляє дуже сильний вплив на інтенсивність процесів переносу в потоці. Отже, для розробки методів їх інтенсифікації необхідно володіти прийомами досить точного прогнозування еволюції фракційного складу ансамблю крапель.
На практиці газокраплинні течії, як правило, є турбулентними. Ця обставина значною мірою ускладнює аналіз закономірностей руху газокраплинних сумішей перш за все тому, що у даному випадку необхідно враховувати взаємний вплив явищ коагуляційної та турбулентної природи. Слід зауважити, що вивчення закономірностей турбулентної коагуляції аерозолів привертає увагу дослідників майже 60 років, але практично всі автори обмежуються обчисленням або вимірюванням частоти зіткнень частинок у турбулентному середовищі. Проте для розрахунку інтегральних і особливо локальних параметрів двофазових течій необхідні диференціальні рівняння, що описують зміну розмірів, концентрацій, швидкостей та температур частинок кожної фракції.
Треба відмітити ще одне явище, яке істотно впливає на закономірності переносу у двофазових течіях, – це зіткнення крапель зі стінками каналу (апарата), а також з іншими елементами конструкції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ПЕРЕНОСУ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ КРАПЕЛЬ У ТУРБУЛЕНТНИХ ПОЛІДИСПЕРСНИХ ПОТОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок