Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ ЯК ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА

ТВОРЧІСТЬ ЯК ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА

Назва:
ТВОРЧІСТЬ ЯК ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,64 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
СОЛОВЙОВ Владислав Сергійович
УДК 13+ 24.4:7
ТВОРЧІСТЬ
ЯК ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА
Спеціальність 09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті філософії ім. Г.С.Сковороди
Національної Академії Наук України у відділі філософської антропології.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
ЗАГОРОДНЮК Валерій Петрович,
провідний науковий співробітник відділу філософської антропології Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ПАРАХОНСЬКИЙ Борис Олександрович,
завідувач відділом глобальної безпеки та європейської інтеграції Національного інституту проблем міжнародної безпеки;
кандидат філософських наук
ЗИМОВЕЦЬ Роман Віталійович,
молодший науковий співробітник відділу філософії культури, етики та естетики Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.
Провідна установа Центр гуманітарної освіти НАН України (кафедра філософії науки і культурології), м. Київ
Захист відбудеться "26" вересня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано "20"серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Л.А.Ситниченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Філософсько-антропологічна проблематика є наріжною з точки зору новітньої доби філософії. Поступово зростаючий інтерес до неї зумовлений насамперед дещо парадоксальною ситуацією, яка склалася у сучасній узагальненій науковій картині світу. З одного боку, грандіозні, вражаючі успіхи точних і природничих наук, величезний теоретичний та практичний доробок багатьох напрямків наукових досліджень можна тлумачити в дусі цивілізаційного оптимізму, тобто розглядати процес зростання кількості знань як особливу, неагресивну форму опанування Всесвіту (або, принаймні, тієї його частини, яка є безпосереднім життєвим середовищем людини, або простором-часом, який має до цього середовища матеріальне відношення). Ніякою мірою не заперечуючи наведенні міркування, слід водночас зазначити, що ці успіхи не зняли проблем людини у світі, майже не сприяли зняттю екзистенціальної напруги останніх століть всесвітньої історії. Більш того, вибухоподібний науково-технічний поступ надзвичайно загострив деякі питання, серед яких і проблеми самоідентифікації особистості, і прагнення до усунення дефіцитарності у сфері культури, економіки, у світовідношенні загалом як окремих людей, так і досить великих соціальних груп.
Шлях до розв’язання складного вузла численних проблем суто антропологічного забарвлення пролягає через дослідження людини як носія специфічних, притаманних їй родових властивостей, які суттєво не змінюються під впливом часу та за різних соціокультурних умов.
Здатність та прагнення людини до вільної свідомої творчості у формах наукового дослідження та мистецтва можна розглядати як взірець родової ознаки homo sapiens sapiens. При цьому дослідженні творчої діяльності людини чітко виділяються два апріорних методологічних наголоси — орієнтація на аналіз продукту творчості та встановлення закономірностей мотиваційної сфери, викриття глибинних механізмів творчого процесу у відношенні до особистості творця.
Перша тенденція цілком оформлена, розвинена, знаходить своє відображення в численних дисциплінах гуманітарних наук, здебільше феноменологічного ґатунку. Найочевиднішим прикладом подібних підходів є естетика, мистецтвознавство, деякою мірою теорія наукового пізнання.
Другий напрямок представлено на наш час суттєво меншою кількістю теорій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ ЯК ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок