Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНА СПЕЦИФІКА АРАБСЬКИХ КОМЕРЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ

МОВНА СПЕЦИФІКА АРАБСЬКИХ КОМЕРЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ

Назва:
МОВНА СПЕЦИФІКА АРАБСЬКИХ КОМЕРЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А.КРИМСЬКОГО
Боднар Сергій Миколайович
УДК 809.27–024: 56+81.7
МОВНА СПЕЦИФІКА
АРАБСЬКИХ КОМЕРЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ
Спеціальність 10.02.13 -
мови народів Азії, Африки,
аборигенів Америки та Австралії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті сходознавства ім.А.Ю.Кримського Національної Академії наук України
Науковий керівник – Рибалкін Валерій Сергійович, кандидат філологічних наук, завідувач відділу Близького і Середнього Сходу Інституту сходознавства ім.А.Ю.Кримського НАН України
Офіційні опоненти:
Білецька Ірина Платонівна – доктор філологічних наук, голова правління Міжнародної громадської організації “Подолання”
Хамрай Олексій Олександрович – кандидат філологічних наук, завідувач відділу видань та інформації Інституту сходознавства ім.А.Ю.Кримського НАН України
Провідна установа: Київський державний лінҐвістичний університет
Захист відбудеться "21" вересня 2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.174.01. по захисту дисертацій в Інституті сходознавства ім.А.Ю.Кримського НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. М.Грушевського, 4.
З текстом дисертації можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства ім.А.Ю.Кримського НАН України, кімната 207.
Автореферат розіслано "18" серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Бубенок О.Б.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Перебудова економічного механізму нашої країни, широкий вихід її підприємств, організацій, компаній, фірм на зовнішні ринки, спільна з зарубіжними партнерами виробнича й комерційна діяльність – усе це викликає потребу дослідити мовний матеріал, що відображає сучасну ділову практику. В міру зростання міжнародної співпраці та розширення культурно-економічних зв'язків з країнами арабського ареалу, зростають і вимоги до фахівців у галузі практичного оволодіння письмовим діловим спілкуванням.
За умов інтенсифікації названих процесів у житті суспільства в наш час поглиблюється увага спеціалістів до вивчення суспільної ролі документа, загальних і специфічних мовно-прагматичних особливостей його структури. Дослідження конкретних арабських комерційних документів має на меті не лише збагатити теоретичну лінҐвістику, але й в контексті інформаційної глобалізації та становлення постіндустріального суспільства виробити основні критерії практичного адекватного інструментарію для документаційного забезпечення процесів торговельно-економічної сфери.
Актуальність теми. В галузі сучасних лінҐвістичних досліджень, присвячених загальним проблемам української, російської та західно-європейської документації, досі нагромаджено значну кількість наукових праць теоретичної та класифікаційної спрямованості. Останнім часом з'явилася і довідкова література, також використана у процесі нашого дослідження. Щодо комерційних документів саме арабською мовою, то вони ще не були предметом спеціального вивчення.
Нагальна потреба запровадити до наукового обігу кількісно значний та прагматично важливий мовний матеріал, що підлягає теоретичному осмисленню, не лише відповідає запитам сучасної української лінҐвістики, але й є актуальним у ширшому контексті дедалі активніших зв'язків Сходу і Заходу.
Мета дослідження. У пропонованій праці вперше здійснено детальний аналіз мовно-прагматичної специфіки та функціонально-комунікативного синтаксису арабських комерційних документів, який полягав у виявленні специфічних інтеҐрантів на рівні лексики, а також мікро-, мезо- та макросинтаксису, що характеризують і визначають структурну цілісність певного тексту.
Виявлені й досліджені специфічні структурні одиниці вказаних рівнів синтаксису у досить широкому колі документів комунікативно-прагматичної спрямованості. Вони стосуються власне кореспонденції та масиву фінансових документів, які охоплюють такі рубрики досліджуваного матеріалу як: реклама, торговельні відносини, запит і відповідь, згода і відмова, нагадування та рекламація, умови контрактних статей, фінансові розрахунки тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОВНА СПЕЦИФІКА АРАБСЬКИХ КОМЕРЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок