Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЦЕПЦІЯ АНТИЧНОЇ МІФОЛОГІЇ В ПОЕЗІЇ УКРАЇНСЬКОГО І РОСІЙСЬКОГО СИМВОЛІЗМУ (типологічний аспект)

РЕЦЕПЦІЯ АНТИЧНОЇ МІФОЛОГІЇ В ПОЕЗІЇ УКРАЇНСЬКОГО І РОСІЙСЬКОГО СИМВОЛІЗМУ (типологічний аспект)

Назва:
РЕЦЕПЦІЯ АНТИЧНОЇ МІФОЛОГІЇ В ПОЕЗІЇ УКРАЇНСЬКОГО І РОСІЙСЬКОГО СИМВОЛІЗМУ (типологічний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
ПАПУШИНА Валентина Антонівна
УДК 82.091
РЕЦЕПЦІЯ АНТИЧНОЇ МІФОЛОГІЇ В ПОЕЗІЇ
УКРАЇНСЬКОГО І РОСІЙСЬКОГО СИМВОЛІЗМУ
(типологічний аспект)
10.01.05 — порівняльне літературознавство
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури та мовознавства Кам’янець-Подільського державного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Волковинський Олександр Сергійович,
Кам’янець-Подільський державний університет, кафедра зарубіжної літератури та мовознавства, доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Хороб Степан Іванович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, завідувач кафедри української літератури, професор;
кандидат філологічних наук, доцент
Папуша Ігор Володимирович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра теорії літератури та порівняльного
літературознавства, доцент
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра слов’янської філології та порівняльного літературознавства,
Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться 19 квітня 2006 р. о 10 год. на засіданні спе-ціа-лізованої вченої ради К 58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського на-ціо-нального педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, ).
Автореферат розіслано 17 березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л.Гижий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Межа ХХ–ХХІ століть позначена в українському літературознавстві інтенсивними пошуками та узагальненнями щодо визначення місця української літератури в контексті загальноєвропейської еволюції словесного мистецтва. У наукових працях багатьох дослідників йдеться про основні тенденції, якими характеризується взаємодія української та світової літератури у ХХ ст. Маємо на увазі праці Н. Авраменко, І. Бетко, Р. Гром’яка, М. Мок--лиці, В. Мо-ренця, Д. Наливайка, Я. Поліщука, С. Пригодія, С. Хо-роба, Г. Церни та інших. Однак окремі ланки процесу входження української літератури у загальноєвропейський художньо-куль-турний простір вимагають докладнішого вивчення. Насамперед це стосується періоду кінця ХІХ — початку ХХ століття, коли створювалися нові ідейно-естетичні засади національного відродження. Голов-на тенденція розвитку світового та українського мистецтва у ХХ ст. зумовлює складний процес переходу від світу явищ до світу сутностей. Особливе місце тут посів символізм. Поетична спадщина багатьох українських поетів-символістів досі ще не знайшла достатнього наукового висвітлення.
Сучасне літературознавство переважну увагу приділяє питанням засвоєння українською літературою взагалі, й поетами-симво-ліс-та-ми зокрема, античної спадщини. Наукові розвідки, у яких порушуються проблеми ідейно-художнього сприйняття міфології (як зібрання міфів) українським словесним мистецтвом, сьогодні є надзвичайно актуальними для нашого літературознавства.
Античний міф цікавив символістів, що репрезентували різні націо-нальні літератури. Зіставлення ідейно-художньої специфіки сприйняття українськими символістами античної спадщини зі схожими процесами в поезії російського символізму сприятиме визначенню як загального, так і національно-самобутнього в літературно-художній практиці цього напряму.
На сучасному етапі теорія та практика символізму привертає увагу дослідників як в Україні, так і за її межами. Вчені детально й ґрунтовно аналізують теорію та практику символізму (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕЦЕПЦІЯ АНТИЧНОЇ МІФОЛОГІЇ В ПОЕЗІЇ УКРАЇНСЬКОГО І РОСІЙСЬКОГО СИМВОЛІЗМУ (типологічний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок