Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ПАЛІНОДІЯ” ЗАХАРІЇ КОПИСТЕНСЬКОГО ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО І ПАМ’ЯТКА УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІОГРАФІЇ ХVІІ ст.

“ПАЛІНОДІЯ” ЗАХАРІЇ КОПИСТЕНСЬКОГО ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО І ПАМ’ЯТКА УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІОГРАФІЇ ХVІІ ст.

Назва:
“ПАЛІНОДІЯ” ЗАХАРІЇ КОПИСТЕНСЬКОГО ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО І ПАМ’ЯТКА УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІОГРАФІЇ ХVІІ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА
ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ІМЕНІ М.С. ГРУШЕВСЬКОГО
Степенькіна Парасковія Яківна
УДК 940(477) 09
“ПАЛІНОДІЯ” ЗАХАРІЇ КОПИСТЕНСЬКОГО ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО І ПАМ’ЯТКА УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІОГРАФІЇ ХVІІ ст.
07.00.06-історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана
у відділі пам’яток княжої та козацької доби Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України
Науковий керівник
доктор історичних наук, професор
Мицик Юрій Андрійович,
Інститут української археографії та джерелознавства
імені М.С. Грушевського НАН України,
відділ пам’яток княжої та козацької доби, завідувач
 
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Швидько Ганна Кирилівна,
Національний гірничий університет,
заслужений діяч науки та техніки України,
кафедра історії та політичної теорії, професор
кандидат історичних наук
Кметь Василь Федорович,
Львівський національний університет імені І.Франка,
кафедра давньої історії України та архівознавства, доцент
 
Провідна установа
Інститут історії України НАН України, відділ історії України середніх віків, м. Київ
Захист відбудеться “ 26 ” травня 2005 р. о 10 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “ 19 ” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Песчаний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом в українській історіографії намітилась низка пріоритетних тем, увага до яких викликана їх науковим і суспільно-політичним значенням. Серед них важливе місце займає дослідження творчості письменників-полемістів кінця ХVI – початку XVII ст., які підтримували або заперечували церковну унію. Інтерес насамперед викликаний тим, що, незважаючи на віровизнання авторів чи традиції письменства, у полеміко-догматичних працях є значна інформація з історії України.
Серед письменників-полемістів початку ХVІІ ст. вирізняється постать Захарії Копистенського. Роки його свідомого життя співпали з роками посилення влади Польщі на українських землях, протистояння Української Церкви запровадженню унії. Вихований на православних традиціях, З.Копистенський все своє життя віддав служінню Церкві та українському народу. В історії України та Православної Церкви помітне місце займають підготовлені З.Копистенським передмови до церковних видань Києво-Печерської лаври, які наповнені особливим світосприйняттям церковних догматів, що тісно переплелися з історичним минулим України. Вершиною богословської та історичної думки початку ХVІІ ст. стала його фундаментальна праця “Палінодія или Книга Обороны святой апостолской Всходней церкви”, з якою широкий загал міг познайомитись лише у ХІХ ст. Відкритість і аргументованість полеміки З.Копистенського з відомим на той час полемістом Левом Кревзою сприяли популяризації рукопису “Палінодії”, про що свідчить географія відомих його списків: Україна, Росія, Польща, США. Наявність значної кількості списків рукопису підтверджує вагомість “Палінодії” впродовж трьох століть. Багато з тих проблем, які порушив у своїй праці З.Копистенський, особливо з церковного життя, залишаються актуальними й сьогодні.
Особливістю “Палінодії” є те, що вона представляє історичні твори, які є свідченням нового етапу в розвитку української історіографії: перехід від літописання до історичної науки. Автор “Палінодії” через призму утвердження Української Православної Церкви розкрив історію України. Опис та документування історичних подій, подання в творі оригінальних відомостей, акцентування уваги на окремих історичних постатях ІХ – ХVІІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: “ПАЛІНОДІЯ” ЗАХАРІЇ КОПИСТЕНСЬКОГО ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО І ПАМ’ЯТКА УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІОГРАФІЇ ХVІІ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок