Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЗАКАРПАТТЯ В ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСАХ НАПРИКІНЦІ 80-х – НА ПОЧАТКУ 90-х рр. ХХ ст.

РОЛЬ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЗАКАРПАТТЯ В ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСАХ НАПРИКІНЦІ 80-х – НА ПОЧАТКУ 90-х рр. ХХ ст.

Назва:
РОЛЬ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЗАКАРПАТТЯ В ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСАХ НАПРИКІНЦІ 80-х – НА ПОЧАТКУ 90-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
На зламі XX-XXI сторіч в Україні значно зріс інтерес до проблеми іншомовно
ї освіти в навчальних закладах різного типу


УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Басараб Михайло Михайлович
УДК 94 (477.87) “1980/1990”:323
РОЛЬ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЗАКАРПАТТЯ
В ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСАХ
НАПРИКІНЦІ 80-х – НА ПОЧАТКУ 90-х рр. ХХ ст.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Ужгород – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Вегеш Микола Миколайович,
Ужгородський національний університет МОН України,
професор кафедри політології
 
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Марчук Василь Васильович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника МОН України,
завідувач кафедри політології;
кандидат історичних наук, доцент
Ситник Олександр Миколайович,
Донецький юридичний інститут
Луганського державного університету внутрішніх справ МОН України, доцент кафедри теорії та історії держави та права
Захист відбудеться "22" січня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 61.051.04 Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Університетська, 14а, ауд. 410.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий " 14 " грудня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Токар М. Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність даного наукового дослідження виходить зі змісту діяльності громадських організацій у часи боротьби національно свідомих представників суспільства за Українську державність та в перші роки незалежності. У процесі розвитку низка громадських товариств та об’єднань виконували важливі для формування громадянського суспільства інтеграційні, виховні, світоглядні функції. Значимість дослідження є очевидною і з огляду на відсутність комплексного вивчення участі громадських організацій та об’єднань Закарпатської області у державотворчих процесах наприкінці 80-х – початку 90-х рр. ХХ ст., їхньої важливої громадсько-політичної та культурно-освітньої багатогранності.
Роль і значення громадських організацій у суспільно-політичному житті Закарпаття визначаються й тим, що участь у їхній роботі брали представники різних національностей, громадсько-політичних переконань, члени різноманітних партій. Крім того в лавах товариств гуртувалися громадяни різного соціального статусу, професій, серед яких були представники наукової та технічної інтелігенції, духовенства, педагогів, працівників культури, робітників і селян. Специфіка їхніх поглядів зосереджувалася довкола досягнення інтеграційної мети – побудови незалежної соборної України, активізації державотворчих процесів, демократизації суспільних відносин, відродженні самобутньої культури краю, історичних традицій, формуванні у свідомості громадян нового типу мислення, вихованні патріотизму тощо.
Саме завдяки активній позиції громадських організацій кінця 80-х – початку 90-х рр. ХХ ст. національні цінності і традиції стали акумулюючим фактором впливу на свідомість громадян, на формування у людей почуття особистої відповідальності за долю держави.
Ґрунтуючи своє дослідження на основі архівних та опублікованих документів, статистичних матеріалів, дисертант висвітлює поряд з цим і соціально-політичні та культурно-освітні зміни в житті українців Закарпаття в умовах становлення незалежної України, визначає провідну роль впливу на ці процеси громадських організацій.
Мета і завдання дослідження. Головною метою дисертаційного дослідження є вивчення діяльності громадських організацій Закарпаття в умовах краху комуно-радянської системи, становлення незалежності України та в перші роки її існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЗАКАРПАТТЯ В ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСАХ НАПРИКІНЦІ 80-х – НА ПОЧАТКУ 90-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок