Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМЕРСІЙНА ЗОНДОФОРМУЮЧА СИСТЕМА ЯДЕРНОГО МІКРОЗОНДА

ІМЕРСІЙНА ЗОНДОФОРМУЮЧА СИСТЕМА ЯДЕРНОГО МІКРОЗОНДА

Назва:
ІМЕРСІЙНА ЗОНДОФОРМУЮЧА СИСТЕМА ЯДЕРНОГО МІКРОЗОНДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОЇ ФІЗИКИ
Магілін Дмитро Владиславович
 
УДК 53.072; 537.534.3
ІМЕРСІЙНА ЗОНДОФОРМУЮЧА СИСТЕМА ЯДЕРНОГО МІКРОЗОНДА

Спеціальність 01.04.20 – фізика пучків заряджених частинок
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Суми – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладної фізики
Національної академії наук України.
Науковий керівник:- кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Пономарьов Олександр Георгійович,
Інститут прикладної фізики
Національної академії наук України,
провідний науковий співробітник відділу
електростатичних прискорювачів.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Шраменко Борис Іванович,
Національний науковий центр
«Харківський фізико-технічний інститут»
Національної академії наук України,
провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, професор
Воробйов Геннадій Савелійович,
Сумський державний університет,
декан фізико-технічного факультету.
Захист відбудеться 27.03.2008 р. о_15__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К55.250.01 при Інституті прикладної фізики НАН України за адресою м. Суми, вул. Петропавлівська, 58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту прикладної фізики НАН України за адресою м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 3.
Автореферат розісланий 22.02.2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мордик С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Незважаючи на успішне освоєння субмікронної роздільної здатності пристроями, що використовують пучки заряджених частинок з енергією, яка не перевищує 300 кеВ (електронні просвічувальні та растрові мікроскопи, сфокусовані іонні пучки для вторинної мас-спектрометрії та іонні пучки для літографії), мікрозондові іонно-оптичні установки з енергією іонів порядку декількох МеВ і розміром пучка на мішені близько 1 мкм завдяки можливості застосування широкого спектру ядерно-фізичних методів є унікальними для вирішення великого та постійно зростаючого кола актуальних завдань. Експериментальна фізика, біологія, медицина, геологія, геохімія, нанотехнології, мистецтвознавство й археологія – все це не повний перелік сфер застосування ядерних мікрозондів.
Разом з тим зростаючі вимоги до параметрів мікрозондів, насамперед до роздільної здатності, габаритів, вартості виготовлення та експлуатації, стимулюють пошук нових конструктивно-технологічних рішень і фізичних механізмів одержання пучка іонів малого розміру на мішені. Одним із таких рішень може бути використання імерсійної схеми зондоформування, яка дозволяє повною мірою використати фокусуючі властивості прискорюючої трубки на початковому етапі зондоформування, фінальне фокусування пучка на мішені можливо здійснити за допомогою мультиплету квадрупольних лінз або надпровідного соленоїда.
Актуальність теми. Аналіз компонувань сучасних мікрозондів показує, що в переважній більшості вони являють собою мультиплет квадрупольних лінз. При цьому формування початкової фазової множини пучка, мас- і енергосепарація відбуваються після його прискорення. У такий спосіб оптичні властивості прискорюючого поля трубки повною мірою не використовуються.
У даній роботі пропонується принципово нове компонування зондоформуючої системи. Її головна відмінність від традиційної полягає у формуванні фазового об'єму, мас- і енергосепаруванні пучка перед його прискоренням за допомогою інжектора, розміщеного на вході прискорювача. Фінальне фокусування пучка пропонується зробити за допомогою мультиплета магнітних квадрупольних лінз або надпровідного соленоїда. При цьому повною мірою використовуються фокусуючі властивості прискорюючої трубки. Мас- і енергосепарування перед прискоренням, коли енергія пучка ще мала, дає можливість спростити конструкцію та зменшити габарити системи попередньої підготовки пучка, дозволяє відмовитися від використання аналізуючого магніту. Останнє, разом з можливістю стабілізації напруги безпосередньо за її значенням, дозволяє використати високояскраві джерела іонів з малим струмом, не достатнім для застосування в системі стабілізації енергії відхилення пучка після аналізуючого магніту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІМЕРСІЙНА ЗОНДОФОРМУЮЧА СИСТЕМА ЯДЕРНОГО МІКРОЗОНДА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок