Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ МОЛОДИХ ОФІЦЕРІВ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ МОЛОДИХ ОФІЦЕРІВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ МОЛОДИХ ОФІЦЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,41 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
КАСЬКОВ ІГОР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 159.9: 316.48
ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКІ АСПЕКТИ
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ
МОЛОДИХ ОФІЦЕРІВ
Спеціальність 19.00.09
“Психологія праці в особливих умовах”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Здобувач Каськов І. В.
Хмельницький – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній академії оборони України, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Потапчук Євген Михайлович, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, кафедра педагогіки та психології, докторант.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, доцент Медведєв Володимир Степанович, Київський інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ, кафедра юридичної психології, професор кафедри;
кандидат психологічних наук Гундерук Людмила Миколаївна, Управління Державного департаменту України з питання виконання покарань в Хмельницькій області, психолог.
Провідна установа:
Національна академія Служби безпеки України, кафедра психології, м. Київ.
Захист відбудеться “ 21 ” травня 2004 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.70.705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький-3, вул. Шевченка 46, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького (29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розіслано “ 19 ” квітня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук,
доцент Сердюк Ю. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За умов, коли Збройні Сили України (ЗСУ) переживають системну кризу, теоретичної і практичної значущості набуває дослідження проблем соціально-психологічної адаптації різних категорій військовослужбовців, і, в першу чергу, молодих офіцерів. Проблема молодих офіцерів полягає в тому, що зі зміною курсантських погон на лейтенантські, у них, воднораз змінюється соціальний статус та соціальна роль (з підлеглого – курсанта на начальника - лейтенанта), проте свідомість ще не змінюється. Саме через те на перших порах офіцерської служби більшість з них відчуває значні труднощі в службовій діяльності. Пристосовуючись до умов військової служби, до первинної офіцерської посади молодий офіцер стверджується як особистість, завойовує певний статус, інтегрується у військовий колектив і стає його повноцінним членом. Проте у кожного молодого офіцера процес пристосування проходить по-різному, що впливає на рівень його адаптації до службової діяльності в умовах військової частини, а отже і на ефективність та результативність службової діяльності на первинних офіцерських посадах.
Вивчення результатів наукових досліджень стосовно адаптації особистості до різних умов її діяльності дозволяє стверджувати, що зацікавленість цією проблемою досить велика. Проте, не зважаючи на значний інтерес дослідників до неї, дана проблема ще залишається малодослідженою. Особливо це стосується специфічних сфер діяльності людини, і, в першу чергу, військових формувань держави. Серед проблемних питань, у першу чергу, слід виділити недостатнє вивчення особливостей адаптації такої категорії військовослужбовців як молоді офіцери. Враховуючи, що військове середовище, через свою специфіку, блокує багато звичних потреб особистості молодого офіцера, у нього з’являється небезпека виникнення дезадаптації, дезорганізації психічної діяльності і, як наслідок, дезорганізації поведінки та діяльності. Внаслідок цього з’являється частина тих, хто стає на шлях правопорушень, починає зловживати спиртними напоями, вживати наркотики, не прибувати на службу, самоусуватись від виконання службових обов’язків, виховання і навчання підлеглих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ МОЛОДИХ ОФІЦЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок