Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурна Гетерогенність раку шлунка: фактори прогнозу

Структурна Гетерогенність раку шлунка: фактори прогнозу

Назва:
Структурна Гетерогенність раку шлунка: фактори прогнозу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,28 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО


Гульков Юрій Костянтинович
УДК 616.33 – 006 - 003.935 – 037
Структурна Гетерогенність раку шлунка: фактори прогнозу
14.03.02 - патологічна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
]
Сімферополь – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі патологічної анатомії Донецького національного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Василенко Інна Василівна, Донецький національний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, завідуюча кафедри патологічної анатомії.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Садчиков Віктор Дмитрович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, кафедра патологічної анатомії;
- доктор медичних наук, професор Загорулько Олександр Кімович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії.
Захист дисертації відбудеться 14.05.2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий 12.04.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Г.О. Мороз


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Захворюваність на злоякісні новоутворення та смертність в наслідок них зростають, результати лікування не задовольняють клінічних онкологів. В Україні, за даними інституту онкології АМН України (С.О. Шалімов та співавт., 2007 р.) у загальній структурі захворюваності на злоякісні новоутворення рак шлунка займає трете місце у чоловіків (9,8%) та п’яте місце у жінок (6,4%), у структурі смертності – друге місце (12,7% у чоловіків, після раку легень, та 10,1% у жінок після раку молочної залози).
Морфологічна діагностика та прогноз раку якої завгодно локалізації ґрунтується на виразності атипізму – тканинного, клітинного та функціонального. У випадках раку шлунка труднощі діагностики та прогнозу полягають у тому, що виразність кожного з трьох видів атипізму часто не співпадає. Зараз є зрозумілими причини цього: два основних гістологічних типи раку шлунка кишковий та дифузний за P. Lauren відрізняються один від одного своїм патогенезом.
Рак кишкового типу розвивається в наслідок активації онкогенів (c-erb B2, ras) (M. Kimura et al., 2005) чи делеції, мутації генів-супресорів (p53, APC) (A.A. Langerod et al., 2007), як наслідок у нього переважає активація синтезу ДНК, проліферація епітелію, звідси часта поліплоїдія, анеуплоїдія ядер (K.H. Lee et al., 2001) і морфологічно виявляться виразний клітинний атипізм. А тканинний атипізм слабко виражений, клітини різною мірою виразності будують залозисті структури.
Рак дифузного типу пов’язаний з мутацією чи інактивацією гену Е-кадгерина (В.А. Крутовских, 2000, J.C. Machado et al., 2001) – молекули клітинно-клітинної адгезії. Як наслідок у першу чергу порушується тканинна диференціація, виражений тканинний атипізм, розвивається низькодиференційована аденокарцинома або недиференційований (на тканинному рівні) рак, коли пухлинні клітини відокремлені одна від одної. Відсутність на перших етапах розвитку активації онкогенів, або інактивації генів-супресорів веде до слабкої проліферації клітин цього раку, клітини часто диплоїдні (K.H. Lee et al., 2001), з слабкою виразністю клітинного та функціонального атипізму.
Таким чином, діагностика раку шлунка до теперішнього часу є однією з найбільш актуальних та одночасно складних проблем через розбіжності в патогенезі та морфології основних типів його. Не з’ясовані шляхи прогресії кожного з цих типів пухлин, що призводить до труднощів оцінки злоякісності пухлини за морфологічною картиною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Структурна Гетерогенність раку шлунка: фактори прогнозу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок