Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОКАНАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЖЕКСОНА З КЕРОВАНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВИМОГ

БАГАТОКАНАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЖЕКСОНА З КЕРОВАНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВИМОГ

Назва:
БАГАТОКАНАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЖЕКСОНА З КЕРОВАНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВИМОГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,01 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ШМИГЕВСЬКИЙ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 519.21
БАГАТОКАНАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЖЕКСОНА З
КЕРОВАНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВИМОГ
01.05.01 – теоретичні основи інформатики та кібернетики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ-2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вищої математики № 2 Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Лебєдєв Євген Олександрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри прикладної статистики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий
співробітник Братійчук Микола Сергійович,
Інститут математики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу випадкових процесів;

кандидат фізико-математичних наук,
доцент Заславський Володимир Анатолійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри системного аналізу та теорії прийняття рішень.
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, відділ математичних методів теорії надійності складних систем (м.Київ).
Захист відбудеться “ 27 ” квітня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.09 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (03127, Київ, просп.Глушкова,6, факультет кібернетики).
3 дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 20 ” березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Шевченко В.П.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми. Роботи з проектування, впровадження, експлуатації та модернізації інформаційно-обчислювальних систем та мереж, мереж зв’язку стимулювали розвиток теорії масового обслуговування. Це привело до того, що Дж.Джексоном було введено поняття експоненційної мережі масового обслуговування (мережі черг) і були одержані результати у вигляді, який відбиває мережеву структуру моделі. Як характерні особливості цих результатів можна відзначити багатовимірність процесу обслуговування, що вивчається, збалансованість інтенсивностей потоків, мультиплікативну форму стаціонарного розподілу. Результати Дж. Джексона були розвинуті в роботах В.Гордона, Г.Ньюелла, Ф.Баскета, К.Мунтца, А.Ноетзела, Л.Клейнрока, К.Чанді, Д.Мартіна, Ф.Келлі, Дж.Уолренда, Р.Л.Добрушина, Г.П.Башаріна, П.П.Бочарова, В.А.Івницького, Г.І.Фаліна, А.Н.Дудіна, Ю.В.Малинковського, Ю.М.Сухова, М.Я. Кельберта, С.Ф.Яшкова, що привело до створення теорії мультиплікативних мереж масового обслуговування.
На розвиток теорії стохастичних мереж обслуговування значний вплив мали роботи І.І. Гіхмана, А.В. Скорохода, Ю.В. Прохорова та О.О. Боровкова, в яких було закладено основи методу дифузійної апроксимації. Цей підхід спрощує математичні викладки і дозволяє будувати апроксимативні формули для широкого класу задач. Методом дифузійної апроксимації складні стохастичні моделі вивчалися в роботах І.М. Коваленка, В.С. Королюка, В.В. Анісімова, М.М. Савчука, Є.О. Лебєдєва, Я.А. Когана, Р.Ш. Ліпцера, В.Вітта, Д.Іглехарта, Дж. Харрісона, М. Реймана та інш.
Моделі, що розглядаються в даній дисертації, відрізняються від класичних багатоканальних мереж Джексона тим, що параметри джерела вимог керуються марківським випадковим процесом. Це дозволяє більш повно досліджувати сучасні практичні задачі, пов’язані з управлінням складними технологічними процесами, створенням і експлуатацією мобільних мереж зв’язку та інформаційно-обчислювальних систем і мереж, в яких навантаження змінюється під впливом випадкового процесу. Задачі, що виникають при дослідженні таких мереж, виходять за рамки теорії мультиплікативних мереж і потребують розробки нових методів дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика дисертаційної роботи відноситься до планів наукових досліджень кафедри вищої математики № 2 фізико-математичного факультету Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, кафедри прикладної статистики та лабораторії ймовірносно-статистичних методів факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (бюджетні теми № 97064, № 97549), а також пов’язана з програмою INTAS – проекту № 96-0828.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: БАГАТОКАНАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЖЕКСОНА З КЕРОВАНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВИМОГ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок