Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІАЦІЙНИЙ ВПЛИВ ВИКИДІВ АЕС та ТЕС УКРАЇНИ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ та НАСЕЛЕННЯ

РАДІАЦІЙНИЙ ВПЛИВ ВИКИДІВ АЕС та ТЕС УКРАЇНИ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ та НАСЕЛЕННЯ

Назва:
РАДІАЦІЙНИЙ ВПЛИВ ВИКИДІВ АЕС та ТЕС УКРАЇНИ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ та НАСЕЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Радиационное воздействие АЭС и ТЭС Украины на окружающую среду и насе
ление


УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
Карташов Віктор Вікторович
УДК 574::539.1.04:504(477)
РАДІАЦІЙНИЙ ВПЛИВ ВИКИДІВ АЕС та ТЕС УКРАЇНИ
НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ та НАСЕЛЕННЯ
Спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Коваленко Григорій Дмитрович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем,
в.о. директора,
завідувач лабораторією радіоекологічної безпеки і радіаційного моніторингу
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук
Лисиченко Георгій Віталійович,
Інститут геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України,
завідувач відділу проблем екологічної безпеки
кандидат фізико-математичних наук
Барбашев Сергій Вікторович,
Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування,
начальник відділу екології
Провідна установа: | Міжгалузевий науково-технічний центр "Укриття" НАН України, м. Чорнобиль
Захист відбудеться 14.01.2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої ради Д .812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (61166, м.Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розіслано 12.12.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В світовому масштабі виробництво електроенергії є одним з переважних джерел забруднення навколишнього природного середовища. Найважливішими природними ресурсами для виробництва електроенергії є, у порядку значущості, вугілля, газ, уран, нафта, гідроенергія та ін.
В Україні основні потужності з виробництва електроенергії зосереджені на теплоелектростанціях (ТЕС), їхня частина у виробництві електроенергії складає ~49~45– частина атомних електростанцій (АЕС) і ~6– гідроелектростанцій.
Вирішення проблем забезпечення потреб в електроенергії може бути знайдено за рахунок розвитку атомної енергетики, частина якої у виробництві електроенергії в Україні безупинно збільшується. На початок 2004 року в Україні перебувало в експлуатації 4 АЕС з 13 діючими блоками. У стадії будівництва знаходилось 5 блоків. АЕС є джерелами викидів штучних радіонуклідів у навколишнє середовище, і одним з основних критеріїв обмеження розвитку атомної енергетики є радіаційна безпека населення і охорона навколишнього середовища. Оцінка накопичення радіонуклідів в об'єктах навколишнього середовища і прогнозування доз опромінення населення в результаті викидів радіонуклідів АЕС посідають важливе місце в цій проблемі.
Для виробництва електроенергії на теплових електростанціях використовується органічне паливо, зокрема вугілля. Близько 90електроенергії, виробленої тепловими електростанціями, припадає на 14 великих електростанцій, що працюють на вугіллі. Вугілля, подібно багатьом іншим матеріалам, що зустрічаються в природі, містить певну кількість радіонуклідів природного походження. При спалюванні вугілля на ТЕС мінеральні речовини плавляться і утворюють склоподібний зольний залишок у вигляді шлаку. Більш легка частина золи, летка зола, виноситься гарячими газами і, залежно від ефективності очищення, деяка її частина надходить в атмосферу. Проектна ефективність очищення твердих часток на ТЕС дорівнює 98,5але фактична складає 90З твердими частками леткої золи в атмосферу надходить цілий ряд природних радіонуклідів (ПРН) уранового і торієвого рядів, а також 40K. Внаслідок цього теплові електростанції, як і атомні електростанції, є джерелами надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище, що призводить до додаткового опромінювання населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РАДІАЦІЙНИЙ ВПЛИВ ВИКИДІВ АЕС та ТЕС УКРАЇНИ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ та НАСЕЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок