Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Закордонні рейди УПА в контексті реалізації антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи

Закордонні рейди УПА в контексті реалізації антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи

Назва:
Закордонні рейди УПА в контексті реалізації антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Національної академії наук України
На правах рукопису
В’ятрович Володимир Михайлович
УДК 94(477.8+4) “1945-1950”
Закордонні рейди УПА в контексті реалізації
антитоталітарної національно-демократичної революції
народів Центрально-Східної Європи
Спеціальність: 07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів –2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі новітньої історії Інституту українознавства імені І.П.Крип’якевича НАН України
Науковий керівник: Сливка Юрій Юрійович, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу новітньої історії Інституту українознавства імені І.П.Крип’якевича НАН України
Офіційні опоненти: Русначенко Анатолій Миколайович, доктор історичних наук, професор Національного університету „Києво-Могилянська академія”
Макарчук Володимир Степанович, кандидат історичних наук, доцент Львівського інституту внутрішніх справ при НАВС
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 20 січня 2004 р. о 17 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .222.01 для захисту дисертацій в Інституту українознавства ім. І.П. Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026, Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича.
Автореферат розісланий 20 грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради
доктор історичних наук Патер Іван Григорович


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. У країнах Східної та Центральної Європи помітне зростання інтересу фахівців і широкого загалу до історії антитоталітарних, насамперед антикомуністичних рухів під час та після завершення Другої світової війни. Це зумовлено, перш за все, „свіжістю” теми, а також пошуком джерел рухів, які стали основою „оксамитових” революцій і сприяли відновленню реальної незалежності країн регіону. Історіографія цієї тематики доволі ґрунтовна. Натомість дослідження одного з наймасовіших рухів, що мав досвід найтривалішого і найпотужнішого опору комуністичній системі, досі перебуває у початковій стадії. Йдеться про багатолітню боротьбу ОУН і УПА з радянським, а перед тим і нацистським тоталітарними режимами.
Ця проблема має також значний суспільний резонанс. Невизначеність офіційної позиції державних структур в її оцінці перешкоджає консолідації українського народу. Крім того висвітлення українського визвольного руху 40-50-х років минулого століття в контексті антитоталітарних рухів народів Центрально-Східної Європи дає можливість чіткіше окреслити роль українського фактору в розвалі радянської імперії та відновленні державної незалежності багатьох поневолених народів.
Дисертаційна робота є складовою частиною планової теми відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: „Суспільно-політичні процеси в Україні у контексті національно-державного розвитку країн Центрально-Східної Європи (ХІХ-ХХ ст.)”.
Дисертант ставив перед собою завдання дослідити:
1. Політичну концепцію українського національно-визвольного руху на завершальному етапі Другої світової війни та в перші повоєнні роки.
2. Роль народів Центральної-Східної Європи в зовнішньополітичній стратегії ОУН та УПА.
3. Етапи реалізації програми антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи.
4. Закордонні рейди УПА та їх роль в цьому процесі.
Об’єкт дослідження - концепція антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи, а предмет — етапи та засоби її реалізації, закордонні рейди відділів Української Повстанської Армії.
Теоретико-методологічна основа дисертаційної роботи - загальні науково-дослідницькі принципи історизму, проблемно-хронологічний метод, ретроспективний і порівняльний аналіз та історичні аналогії.
Хронологічні межі дослідження — 1945-1950 роки, період переходу відділів УПА від широких форм збройної боротьби до перелаштування на підпільну діяльність із особливим наголосом на пропагандистську роботу, становлення у країнах Центрально-Східної Європи тоталітарних режимів та перетворення їх у сателітів СРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Закордонні рейди УПА в контексті реалізації антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок