Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ У ДІТЕЙ ШЕСТИРІЧНОГО ВІКУ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ У ДІТЕЙ ШЕСТИРІЧНОГО ВІКУ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ У ДІТЕЙ ШЕСТИРІЧНОГО ВІКУ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
 
САВЧУК Людмила Олександрівна
УДК 376.337.64
ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ
У ДІТЕЙ ШЕСТИРІЧНОГО ВІКУ
ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті спеціальної педагогіки АПН України
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, доцент
Ямницький Вадим Маркович,
Рівненський державний гуманітарний університет
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор
Піроженко Тамара Олександрівна,
Київський міжнародний університет –
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Тищенко Владислав Володимирович,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України, завідувач лабораторії логопедії
Провідна установа – Кам’янець-Подільський державний університет, кафедра реабілітаційної педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Кам’янець-Подільський

Захист відбудеться 19 вересня 2006 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 18 серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАгальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. В умовах фундаментальної перебудови системи освіти в Україні посилена увага приділяється проблемі виховання і розвитку дітей з особливими потребами. На законодавчому рівні це закріплено у низці державних документів (Закон про освіту, Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ ст., Концепція держстандарту спеціальної освіти дітей з особливими потребами, Закон про дошкільну освіту).
Удосконалення системи навчання дітей із затримкою психічного розвитку вимагає більш глибокого вивчення стану готовності цієї категорії дітей до шкільного навчання. Від організаційних засад процесу підготовки дитини до навчання, його змістового і методичного наповнення, використання особистісно орієнтованого підходу в корекційній роботі залежить не лише якість шкільного навчання, а й формування особистості майбутнього учня. Значну частину контингенту дітей із труднощами в навчанні складають діти із „затримкою психічного розвитку”. Отже, турбота про дітей цієї категорії є одним з пріоритетних напрямів сучасної освітньої практики. Водночас, означена проблема на сьогодні є недостатньо вивченою і досить актуальною. Так, клінічні уявлення щодо дітей із особливими потребами поглиблювались та уточнювались у роботах Л.С.Вавіної, Т.О.Власової, Т.П.Вісковатої, Ю.І.Дауленскене, Т.Д.Ілляшенко, К.С.Лебединської, В.І.Лубовського, Т.В.Мар-ковської, М.С.Певзнер, М.В.Рождественської, Т.В.Сак, У.В.Ульєнкової та інших вітчизняних і зарубіжних учених.
Вивченню особливостей психічного розвитку дітей із ЗПР та пошуку засобів корекційного впливу присвятили свої дослідження Н.А.Бастун, В.В.Назаревич, М.Г.Рейдибойм, Є.Ф.Соботович, В.В.Тарасун, О.П.Хохліна, С.Г.Шевченко, Н.А.Ципіна та ін.
Надзвичайно важливого значення в корекційному навчанні дітей із затримкою психічного розвитку набуває проблема вдосконалення мовлення дітей. Учені (В.І.Лубовський, М.С.Певзнер, О.С.Слєпович та ін.) зазначають, що розвиток мовлення тісно пов’язаний з формуванням найважливіших психічних функцій дитини: саме через мовлення трансформується логіка мислення дитини, вміння усвідомлювати сприйняте та висловлювати його чітко і логічно. Розвиток мовлення багато в чому визначає також успішність процесів когнітивного та емоційного розвитку дитини. Особливості мовленнєвого розвитку дітей із ЗПР вивчалися Н.Ю.Боряковою, А.А.Колупаєвою, І.С.Мар-ченко, О.С.Слєпович, Р.Д.Трігер, С.Г.Шевченко, Л.Ф.Яссман та ін. Серед провідних характеристик комунікативно-мовленнєвого розвитку дітей із ЗПР вчені відзначають: відставання в оволодінні мовленням, бідність лексичного запасу та недостатню сформованість граматичної будови, низький рівень орієнтування у звуковій структурі мовлення та будові слова тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ У ДІТЕЙ ШЕСТИРІЧНОГО ВІКУ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок