Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Імунологічна реактивність організму ЗА різних УМоВ ТЕХНОГЕННОГО забруднення середовища важкими металами

Імунологічна реактивність організму ЗА різних УМоВ ТЕХНОГЕННОГО забруднення середовища важкими металами

Назва:
Імунологічна реактивність організму ЗА різних УМоВ ТЕХНОГЕННОГО забруднення середовища важкими металами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
СЛЮСАРЕНКО ОЛЕКСАНДРА ЄВГЕНІВНА
УДК 612.017.71:574:614.7
Імунологічна реактивність організму ЗА різних УМоВ ТЕХНОГЕННОГО забруднення середовища важкими металами
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Сімферополь - 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Кримському державному медичному університеті
ім. С.І. Гергієвського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Євстафьєва Олена Володимирівна
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського, завідувач
кафедри нормальної фізіологіїї
Офіційні опоненти: - доктор біологічних наук, професор
Русяєв Валентин Федорович
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського Міністерства охорони здоров’я, завідувач кафедри біофізики
доктор медичних наук, професор
Міщенко Віталій Петрович
Українська медична стоматологічна академія Міністерства охорони здоров’я України,
завідувач кафедри нормальної фізіології
Провідна установа – Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України
Захист відбудеться “_12___” _cічня________ 2004 р. о ___14____ годині на
засіданні спеціалізованої ради К 52.051.04 в Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського за адресою: вул. Ялтинська, 4, 95007, м. Сімферополь.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету В. І. Вернадського за адресою: вул. Ялтинська, 4, 95007, м. Сімферополь.
Автореферат розісланий 11.12.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 52.051.04 Мартинюк В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науково-технічний прогрес істотно змінив процеси взаємодії людини і довкілля. Внаслідок інтенсивного хімічного забруднення середовища перетворюються біогеоценози, змінюються властивості сучасної людської популяції, структура і характер захворювань (Казначеєв В.П., 1980; Гічев Ю.П., 1996; Сердюк А.М., 2001; Агаджанян Н.А. та ін., 2001; Трахтенберг І.М., Коршун М.Н., 2001; Штабський Б.М., Гжегоцький М.Р., 2003). Надходження в організмі людини великих кількостей різноманітних полютантів і забруднення внутрішнього середовища організму досягає небезпечних меж і приводить до виникнення антропогенних екологічних хвороб (Гічев Ю.П., 2000).
У зв'язку з цим важливе місце в сучасних еколого-фізіологічних дослідженнях займають питання прямого й опосередованого впливу антропогенних факторів на організм людини, а його здоров'я розглядають як важливий критерій якості антропоекосистеми (Євстаф’єва О.В. та ін., 1993; Гічев Ю.П., 1996). До низки пріоритетних аспектів цієї проблеми належить оцінка ризику для здоров'я, обумовленого впливом техногенних хімічних речовин на організм (Environment and health, 1998). Одним із важливих напрямків в оцінці ризику є визначення реакції на дозу, що відповідно до рекомендацій ВООЗ включає використання біомаркерів експозиції й ефекту, які відображають рівень забруднення зовнішнього і внутрішнього середовища організму і його вплив на функціональні показники (Гігієнічні..., 1996).
До числа найбільш небезпечних хімічних елементів належать важкі метали, зокрема, ртуть, кадмій і свинець, забруднення середовища якими особливо актуальне для України (Трахтенберг І.М., 2001). Їм приділяється найбільша увага в міжнародних дослідженнях і практиці екологічного нормування (De Vries W., Bakker D.J., 1998). Прийнята в Україні концепція програми моніторингу хімічних забруднювачів, як частина програми з екології НАН України, включає як одне із завданнь визначення ступеня їхнього впливу на біологічні системи організму і виявлення найбільш ранніх (донозологічних) ознак впливу ксенобіотиків.
До числа систем, найбільш чутливих до дії важких металів, належить імунна система (Хаітов Р.М. та ін., 1995; Петрова П.Г. та ін., 1996; Шуригін В.К., Рудченко Н.Б., 1998), зміна реактивності якої лежить в основі як власне захворювань імунної системи, так і багатьох неспецифічних соматичних хвороб (Андрінегі Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Імунологічна реактивність організму ЗА різних УМоВ ТЕХНОГЕННОГО забруднення середовища важкими металами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок