Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СПОСОБІВ ПОЛИВУ, ДОБРИВ ТА ЗАГУЩЕННЯ РОСЛИН НА ВРОЖАЙ І ЯКІСТЬ ПЛОДІВ ПОСІВНИХ ТОМАТІВ

ВПЛИВ СПОСОБІВ ПОЛИВУ, ДОБРИВ ТА ЗАГУЩЕННЯ РОСЛИН НА ВРОЖАЙ І ЯКІСТЬ ПЛОДІВ ПОСІВНИХ ТОМАТІВ

Назва:
ВПЛИВ СПОСОБІВ ПОЛИВУ, ДОБРИВ ТА ЗАГУЩЕННЯ РОСЛИН НА ВРОЖАЙ І ЯКІСТЬ ПЛОДІВ ПОСІВНИХ ТОМАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
“ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
ПУЦЕНКО ДМИТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК: 631.811: 631.67: 635.64
ВПЛИВ СПОСОБІВ ПОЛИВУ, ДОБРИВ ТА ЗАГУЩЕННЯ РОСЛИН НА ВРОЖАЙ І ЯКІСТЬ ПЛОДІВ ПОСІВНИХ ТОМАТІВ
06.01.02 – сільськогосподарські меліорації
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному вищому навчальному закладі “Херсонський державний аграрний університет”, Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН, Заслужений працівник вищої школи України
Ушкаренко Віктор Олександрович,
Державний вищий навчальний заклад “Херсонський державний аграрний університет” Мінагрополітики України, ректор.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Гамаюнова Валентина Василівна,
Державний вищий навчальний заклад
“Херсонський державний аграрний університет”,
завідувач кафедри ґрунтознавства і агрохімії
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Васюта Володимир Вікторович,
Інститут землеробства південного регіону УААН, завідувач відділом овочівництва і картоплярства.
Захист відбудеться “_20_”_____березня__________ 2008 р. о _12_____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .830.01 у Державному вищому навчальному закладі “Херсонський державний аграрний університет” за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Рози Люксембург, , аудиторія 92.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного вищого навчального закладу “Херсонський державний аграрний університет” за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Рози Люксембург, 23.
Автореферат розіслано “__19__”_____лютого__________ 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук, доцент _______________ А.В. Шепель
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв’язку із швидким збільшенням населення землі зростає потреба у продуктах харчування, серед яких вагому долю займають овочі і, зокрема, томати, як джерело поповнення людського організму поживними речовинами. Виключна цінність плодів томатів заключається в тому, що вони містять вітаміни, органічні кислоти, мінеральні солі, які необхідні для кращого обміну речовин, підвищення апетиту та збереження працездатності людини. В плодах міститься 5-6% сухої речовини, з якої 50% приходиться на цукри, 0,6-1,1 білків, 0,4-0,9 органічних кислот, 0,2% жирів та ефірних олій, 20-45 мг% вітаміну С, а також містяться вітаміни А, В1, В2, В9, РР, Н. У складі мінеральних солей переважають натрій, калій, кальцій, магній, фосфор та сірка. Проте, хоча технологія вирощування посівних томатів в умовах зрошення на півдні України вивчена достатньо глибоко, проте вона потребує істотного вдосконалення, що пов’язано з впровадженням у виробництво краплинного зрошення та необхідністю економії ресурсів. У зв’язку з цим удосконалення елементів технології вирощування посівних томатів становить безсумнівну теоретичну та практичну цінність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження та наукові розробки, які узагальнені в дисертаційній роботі, виконувалися автором відповідно з тематичним планом Державного вищого навчального закладу “Херсонський державний аграрний університет” “Вдосконалення технології вирощування овочевих культур при застосуванні нових способів поливу в умовах півдня України” (номер державної реєстрації №0106U011625), де автор був безпосереднім виконавцем досліджень як аспірант.
Мета й завдання досліджень. Основна мета дисертаційної роботи – розробити технологічний комплекс вирощування посівних томатів за різних способів поливу, норм мінеральних добрив на запланований рівень врожаю та густоти стояння рослин, за яких забезпечується формування високих та сталих урожаїв хорошої якості в умовах зрошення на півдні України.
Для досягнення цієї мети були поставлені наступні завдання:
- визначити зміну фізичних властивостей ґрунту і його водопроникність залежно від досліджуваних факторів;
- вивчити вплив густоти рослин на ріст, розвиток та продуктивність посівних томатів;
- визначити ефективність використання мінеральних добрив щодо впливу на формування врожаю та якість плодів посівних томатів;
- розробити математичну модель прогнозування отримання врожаю плодів посівних томатів в умовах зрошення;
- дати порівняльну характеристику вирощування посівних томатів за різних способів поливу та визначити раціональність використання води посівами в умовах зрошення на півдні України;
- розрахувати економічну та енергетичну ефективність технології вирощування плодів посівних томатів залежно від досліджуваних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ СПОСОБІВ ПОЛИВУ, ДОБРИВ ТА ЗАГУЩЕННЯ РОСЛИН НА ВРОЖАЙ І ЯКІСТЬ ПЛОДІВ ПОСІВНИХ ТОМАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок