Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

Назва:
РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,36 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
МІСОСТОВ ТОТРАЗ ЮРІЙОВИЧ
УДК 93(477.5)“18/19”
РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА
НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент,
ПЛИСКО ЛЕОНІД МИКОЛАЙОВИЧ, Харківський національний
педагогічний університет імені Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри історичних дисциплін
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
НЕСТУЛЯ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ, Полтавський університет
споживчої кооперації України, ректор
– кандидат історичних наук, доцент,
КУДЕЛКО СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, професор кафедри історіографії, джерелознавства та археології
Провідна установа – Інститут історії України НАН України (відділ історико-краєзнавчих досліджень), м. Київ
Захист відбудеться 27 жовтня 2006 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків – 77, пл. Свободи, 4, ауд. V-58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків – 77, пл. Свободи. 4.
Автореферат розісланий 27 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах національно-культурного відродження України на сучасному етапі виняткового значення набувають питання подальшого розвитку історичного краєзнавства, яке відіграє важливу роль у формуванні національної самосвідомості, відродженні духовної культури українського народу, його патріотизму. У наш час, коли відродження історичного краєзнавства в Україні стало реальністю, надзвичайно важливо зібрати, дослідити, узагальнити все краще з досвіду розвитку історичного краєзнавства, зробити його надбанням сьогодення.
Поряд з вивченням окремих об’єктів краєзнавчих досліджень, які займають чільне місце у системному вивченні історії місцевого краю, останнім часом важливого значення набуває дослідження історії розвитку самої краєзнавчої науки в цілому. Одним з пріоритетних завдань є удосконалення науково-методичної бази краєзнавства, забезпечення наукової обґрунтованості краєзнавчої літератури. Взято курс на здійснення низки науково-організаційних заходів з метою активізації наукової діяльності, спрямованої на забезпечення розвитку краєзнавства, популяризації краєзнавчих досліджень, залучення широких кіл громадськості до національно-культурної спадщини.
Безумовно, для успішного виконання цих завдань необхідно детально вивчити і використати досвід краєзнавчого руху минулих років. Для вирішення цього питання потрібно, перш за все, ретельно дослідити історію розвитку історичного краєзнавства в окремих регіонах України.
Досвід історико-краєзнавчої роботи на Лівобережній Україні в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. є корисним у цьому відношенні. Саме в цей період розвиток історико-краєзнавчого руху набув цілеспрямованого, цілісного характеру і відрізнявся багатогранністю своїх напрямків. У той же час, значна кількість аспектів цього розвитку ще недостатньо досліджена і потребує більш детального вивчення. Дослідження тогочасного розвитку історико-краєзнавчого руху має досить велике наукове і практичне значення. Воно не лише дозволяє вивчити та проаналізувати досвід проведеної краєзнавчої роботи, а й використати його при розвязанні багатьох проблем сучасного розвитку історичного краєзнавства на Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках науково-дослідної роботи кафедри історичних дисциплін Харківського національного педагогічного університету імені Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок