Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ ЯК ФАКТОР ЕФЕКТИВНОСТІ ОСЯГНЕННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ В 9-11 КЛАСАХ

СТРУКТУРУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ ЯК ФАКТОР ЕФЕКТИВНОСТІ ОСЯГНЕННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ В 9-11 КЛАСАХ

Назва:
СТРУКТУРУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ ЯК ФАКТОР ЕФЕКТИВНОСТІ ОСЯГНЕННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ В 9-11 КЛАСАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ПАНЧУК Людмила Василівна
УДК 37.026: 82 - 3
СТРУКТУРУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ ЯК ФАКТОР
ЕФЕКТИВНОСТІ ОСЯГНЕННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ
В 9-11 КЛАСАХ
13.00.02 - теорія і методика навчання
(українська література)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті
Науковий керівник: ПАСІЧНИК Євген Андрійович, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри методики викладання української мови та літератури Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.
Офіційні опоненти: СЕМЕНЮК Григорій Фокович, доктор філологічних наук, професор, завідуючий кафедрою української літератури Київського університету ім. Тараса Шевченка; ШЕВЧЕНКО Зоя Олександрівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії літературної освіти Інституту педагогіки АПН України.
Провідна установа: Херсонський державний педагогічний університет, кафедра української літератури; Міністерство освіти і науки України, м. Херсон.
Захист відбудеться 18.04.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 452.02 в Інституті педагогіки АПН України ( 04053, м.Київ, вул. Артема 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розіслано 16.03.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.БОНДАРЕНКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена багатьма факторами, що вплинули на переосмислення ролі літератури в житті суспільства та перегляд і вдосконалення методичних шляхів і підходів у оволодінні скарбами українського письменства, яке підводить молоде покоління до розуміння духовних цінностей, сприяє підвищенню рівня освіченості і загальної культури.
Можливості літератури, зокрема її вплив на учнів, багатогранні, особливо коли тексти освоюються не на інформаційному рівні, а відповідно до завдань літературного розвитку школярів, здатних до художнього сприйняття. Процес оволодіння учнями знань історико-літературного та теоретико-літературного характеру актуалізує в сучасній методичній науці та шкільній практиці проблему формування аналітичних умінь, що потребує перегляду навчальних програм і удосконалення педагогічних технологій в осягненні художньої літератури.
Арсенал художньо-естетичних засобів твору дає змогу одночасно впливати на свідомість та духовність людини, викликати в неї емоційний відгук та прагнення до самовдосконалення, - цим зумовлюється потреба в структуруванні різноаспектних завдань для цілісного осягнення твору учнями різного рівня виучуваності з метою динамічного літературного розвитку.
Звідси виникає необхідність якнайглибше і всебічно дослідити процес осягання художнього твору, визначити методичні основи високої результативності системи навчальних завдань, що сприятимуть розвитку творчих можливостей учнів. Метою вчителя є цілеспрямоване формування таких ключових умінь: осмислення предметного змісту твору в єдності з формою; усвідомлення значущості всіх компонентів тексту; розуміння тем і проблем, порушених письменником; своєрідної авторської концепції відтворення дійсності; осмислення функцій літературного персонажа та мотивів його поведінки; усвідомлення ролі художніх деталей; визначення рівня майстерності митця тощо. Навчальне завдання - генетична клітина методики викладання літератури. Воно досі ще не знайшло глибокого й системного вивчення в методичній науці. Теоретико-практичні надбання методистів із проблем способів здобуття нових знань та навиків як шляхів до осягання художнього твору знайшли своє відображення в дослідженнях Бандури О.М. (формування навчальних дій), Сафонової А.М. ( коло умінь, необхідних для аналізу образу-персонажа), Бризгалової Л.І., Стрельцової Л.Є. ("літературна задача"), Лукаш А.Ф. (пізнавальні задачі) і Зольникової В.І. та Ситченка А.Л. (система завдань).
У психолого-педагогічній науці висвітлено питання, що мають важливе значення для дослідження: розглянуто шляхи морального становлення особистості, вплив на неї соціальних факторів, сприйняття особистістю художнього твору (Кудряшов М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРУКТУРУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ ЯК ФАКТОР ЕФЕКТИВНОСТІ ОСЯГНЕННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ В 9-11 КЛАСАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок