Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДИКИ КОНТРОЛЮ ПРОЦЕСУ СТАБІЛІЗАЦІЇ МІЦНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ ПРОТИ ОБОРОТНИХ КОЛОЇДНИХ ПОМУТНІНЬ

РОЗРОБКА МЕТОДИКИ КОНТРОЛЮ ПРОЦЕСУ СТАБІЛІЗАЦІЇ МІЦНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ ПРОТИ ОБОРОТНИХ КОЛОЇДНИХ ПОМУТНІНЬ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДИКИ КОНТРОЛЮ ПРОЦЕСУ СТАБІЛІЗАЦІЇ МІЦНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ ПРОТИ ОБОРОТНИХ КОЛОЇДНИХ ПОМУТНІНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,20 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА "МАГАРАЧ"
АЛЄКСЄЄВА Людмила Михайлівна
УДК [663.253.4::541.182]:663.256.15.008.6
РОЗРОБКА МЕТОДИКИ КОНТРОЛЮ
ПРОЦЕСУ СТАБІЛІЗАЦІЇ МІЦНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ
ПРОТИ ОБОРОТНИХ КОЛОЇДНИХ ПОМУТНІНЬ
05.18.07 – Технологія продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Ялта – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті винограду і вина "Магарач", УААН, м. Ялта
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
ЧУРСІНА ОЛЬГА ОЛЕКСІЇВНА,
Інститут винограду і вина "Магарач",
старший науковий співробітник
відділу хімії і біохімії вина
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
МАКАРОВ ОЛЕКСАНДР СЕМЕНОВИЧ,
Інститут винограду і вина "Магарач",
зав. лабораторією ігристих вин
кандидат технічних наук
БАБАКИНА ЕЛЛА ЛЕОНІДІВНА,
винзавод АПК "Виноградний",
зав. виробничою лабораторією
Провідна установа: Національний університет
харчових технологій, кафедра біотехнології
продуктів бродіння, екстрактів і напоїв,
Міністерство освіти і науки України,
м. Київ
Захист відбудеться 30.07.2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 53.365.02 в Інституті винограду і вина "Магарач", УААН, за адресою: 98600, Автономна республіка Крим, м. Ялта, вул. Кірова, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту винограду і вина "Магарач".
Автореферат дисертації розісланий 27.06. 2003 р.
Учений секретар спеціалізованої ради,
доктор економічних наук,
старший науковий співробітник Бузні А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В умовах сучасних ринкових відносин проблема забезпечення тривалої стабільності вин придбала ще більшу гостроту й актуальність. Надійність проведення засобів, спрямованих на досягнення розливостійкості готової винопродукції, у значній мірі залежить від правильно підібраної схеми обробки виноматеріалу й оцінки її ефективності.
В даний час на виробництві застосовуються різні технологічні схеми стабілізації вин проти оборотних колоїдних помутнінь, які не завжди забезпечують терміни стабільності, що гарантовані. Відсутність надійних критеріїв вибору й оцінки раціональної схеми обробки виноматеріалів, а також необхідність збільшення термінів стабільності вин вимагають розробки науково-обгрунтованого методу визначення оптимальної схеми обробки виноматеріалів проти колоїдних помутнінь.
Одним з основних факторів, що визначають стабільність міцних вин, є присутність різних високомолекулярних сполук, що входять до складу вина: білків, фенольних речовин, полісахаридів, ліпідів. Згідно численним даним, отриманим Г.Г. Валуйко, О.М. Датунашвілі, В.І. Зінченко, В.О. Загоруйко, М.М. Павленко, В.М. Єжовим, Е.Г. Манрикяном, Г.І. Дьяур, T. Somers, L.Tomasset, J. Glories та ін. на формування колоїдних помутнінь впливають як окремі біополімери, так і їх комплекси. У залежності від складу комплексу біополімерів, а також його фізико-хімічних властивостей змінюється і ступінь стійкості вина до утворення оборотних колоїдних помутнінь.
Разом з тим, на сьогоднішній день недостатньо вивченими є процеси формування у винах оборотних колоїдних помутнінь, якісний і кількісний склад компонентів, відповідальних за їх виникнення. Це істотно утрудняє вибір оптимального способу обробки виноматеріалів з метою забезпечення їх стабільності до оборотних колоїдних помутнінь, що дозволило б дати необхідні гарантії якості на весь регламентований термін збереження винопродукции.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема роботи входить у тематичний план науково-дослідних робіт ІВіВ "Магарач" (№ гос. реєстрації 0196U010342).
Мета і задачі досліджень. Метою роботи стала розробка методики контролю процесу стабілізації ординарних міцних виноматеріалів проти оборотних колоїдних помутнінь на основі визначення оптимальної схеми обробки.
Для здійснення мети були поставлені наступні задачі: вивчити вплив різних технологічних прийомів переробки винограду й обробки виноматеріалів на хімічний склад вина, оцінити ефективність впливу різних стабілізуючих матеріалів на хімічний склад і розливостійкість міцних вин, розробити критерії для визначення й оцінки ефективності технологічної схеми обробки виноматеріалів проти оборотних колоїдних помутнінь, розробити алгоритм вибору оптимальної схеми для обробки міцних виноматеріалів, розробити й апробувати методику визначення оптимальної схеми обробки міцних виноматеріалів проти оборотних колоїдних помутнінь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДИКИ КОНТРОЛЮ ПРОЦЕСУ СТАБІЛІЗАЦІЇ МІЦНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ ПРОТИ ОБОРОТНИХ КОЛОЇДНИХ ПОМУТНІНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок