Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДИК РАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ АГРЕГАТІВ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

РОЗРОБКА МЕТОДИК РАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ АГРЕГАТІВ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДИК РАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ АГРЕГАТІВ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,88 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державний аерокосмічний університет
ім. М. Є. Жуковського “ХАІ”
На правах рукопису
Муравицький Олег Станіславович
УДК 629.73-03-419 + 629.735.01.02
РОЗРОБКА МЕТОДИК РАЦІОНАЛЬНОГО
ПРОЕКТУВАННЯ АГРЕГАТІВ ЛІТАЛЬНИХ
АПАРАТІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність: 05.07.02 - Проектування літальних апаратів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному аерокосмічному університеті
ім. М. Є. Жуковського “ХАІ” на кафедрі конструкцій літальних апа-ратів
Науковий керівник: | доктор технічних наук, доцент
Карпов Яків Семенович
Державний аэрокосмічний університет
им. М.Є. Жуковського “ХАІ”, проректор
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Малашенко Лев Олександрович
Державний аэрокосмічний університет
им. М.Є. Жуковського “ХАІ”, декан
кандидат технічних наук
Івановський Володимир Самуілович
Східноукраїнский державний університет, кафедра механіки твердого тіла, в. н. с.
Провідна установа - АНТК “Антонов”, Міністерство промислової
політики України, м. Київ
Захист відбудеться “ 26 ” березня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.03 у Державному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського “ХАІ” (310070, Харків, вул. Чкалова, 17)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського “ХАІ”
Автореферат разісланий “ 25 ” лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.062.03 Корнілов Г. Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Оптимальне проектування відноситься до актуальних напрямків сучасної будівельної механіки. Процес проектування конструкцій з композиційних матеріалів (КМ) передбачає визначення раціональної структури матеріалу, тобто кількості та порядку чергування стратів, кутів орієнтації та виду армуючих елементів та іншіх параметрів. Вдосконалення методів проектування значно залежить від ступеня відповідності призначення та умов експлуатації виробу властивостям КМ і технологічним можливостям їх реалізації у конструкції.
У чисельних наукових монографіях та журнальних публікаціях, що присвячені оптимальному проектуванню, головним чином розглядаються випадки з детермінованим навантаженням, а не дійсний спектр зовнішнього впливу на літальний апарат (ЛА). Математичні методи оптимізації, що використовуються, не враховують ступінчасту зміну конструктивно-технологічних параметрів, що може привести до одержання неоптимальної конструкції при реальних, а не теоретичних їх значеннях.
Перспективним напрямком вдосконалення конструкцій з КМ є використання гібридних матеріалів, що дозволяє реалізувати оптимальні інтегральні властивості пакету стратів. Це питання недостатньо освітлене у спеціальній літературі.
На панелі та корпус припадає 25-35 % маси усієї конструкції і від якості їх проектування залежить ефективність ЛА у цілому. Зважаючи на вищезгадане, констатуємо, що задача оптимізації цих агрегатів ЛА з однорідних та гібридних КМ з урахуванням реального характеру навантаження та конструктивно-технологічних обмежень є актуальною.
Звязок з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводились у межах програми «Авіаційно-космічна техніка та технологія», що виконується згідно із замовленням Міністерства освіти України.
Ціль роботи - розробка методик раціонального проектування конструкцій корпусу та крила ЛА, що виготовляються намоткою з односпрямованих та витканих КМ, на основі критеріїв мінімума маси та армування в напрямку траєкторії головних напруг.
Задачі дослідження:
1.
Базуючись на теорії армування в напрямку траєкторії головних напруг розробити методику оптимізації конструкції ЛА з КМ при осесиметричному навантаженні та визначити межі реалізації рішень.
1.
Розробити методику раціонального проектування корпусів ЛА мінімальної маси з стратованих КМ при неосесиметричному багатоваріантному навантаженні з урахуванням технологічних факторів їх виготовлення.
1.
На основі аналізу результатів числових експериментів сформулювати та обгрунтувати практичні рекомендації по ефективності використання типових структур стратованих КМ [
], [
], [
], [
] для корпусних авіаконструкцій в залежності від способів задоволення умов міцності та виду поверхні руйнування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДИК РАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУВАННЯ АГРЕГАТІВ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок