Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРансфазний каталіз лужного гідролізу активованих ефірів амінокислот

ТРансфазний каталіз лужного гідролізу активованих ефірів амінокислот

Назва:
ТРансфазний каталіз лужного гідролізу активованих ефірів амінокислот
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,59 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ
ім. Л.М. ЛИТВИНЕНКА
Баранова Оксана Вікторівна
УДК 547.292'2:541.127/128
ТРансфазний каталіз лужного гідролізу
активованих ефірів амінокислот
02.00.03 – органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор Попов Анатолій Федорович, Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України, завідувач відділу хімії молекулярних комплексів, директор;
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Кас'ян Лілія Іванівна, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри органічної хімії;
кандидат хімічних наук Серебряков Ігор Маркович, Донецький національний університет, доцент кафедри органічної хімії.
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка” (кафедра органічної хімії) Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 24.05.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70).
Автореферат розісланий 20.04.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01
доктор хімічних наук Шендрік Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Трансфазний каталіз (ТФК) – область органічної і фізико-органічної хімії, що сформувалася порівняно недавно (20-30 років тому) як самостійна, привертає увагу багатьох дослідників. Незважаючи на широке використання гідроксид-йона як нуклеофіла чи специфічного основного каталізатора, кінетика і механізм ТФК - реакцій з його участю, зокрема гідролізу, вивчені недостатньо. Труднощі ідентифікації механізмів цих процесів пов'язані з низькою екстракцією гідроксид-йону в органічну фазу, що значно ускладнює аналітичний контроль за його концентрацією. Звідси - кінетична нерозрізненість механізмів і невизначеність в інтерпретації результатів експерименту, а як наслідок - недостатньо якісний прогноз для оптимізації ТФК-процесів за участю основ такого типу. Тому в плані розвитку теорії ТФК актуальними є кінетичні дослідження в двофазних системах, що містять реагуючі аніони з низькою селективністю екстракції. Найбільш придатний об'єкт для вирішення цієї задачі - лужний гідроліз ефірів карбонових кислот у двофазній системі рідина/рідина (р/р) в присутності четвертинних амонієвих солей (ЧАС).
ТФК-гідроліз нерідко є побічним процесом, тобто супроводжує основну хімічну реакцію за участю - йона як каталізатора чи генератора високореактивного органічного аніону. Така ситуація, наприклад, має місце при синтезі пептидів методом активованих ефірів у двофазній системі органічний розчинник/водний розчин солі амінокислоти в присутності тетраалкіламонієвих солей. Для того, щоб припинити небажаний напрямок побічної реакції гідролізу, необхідно знати її механізм і закономірності впливу різних факторів на швидкість. З цієї причини в цій роботі як субстрат використовували активований ефір N-захищеної амінокислоти.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі біологічної хімії Донецького національного університету і є частиною досліджень за темами "Топологія та швидкістьлімітуюча стадія реакцій міжфазного переносу в системі рідина/рідина" (шифр 96-1 ВВ/29, № держреєстрації 0196U013129), що виконувалась відповідно до рішення вченої ради ДонДУ від 30.01.1996, протокол № 1 і "Механізм реакції утворення пептидного зв'язку в умовах міжфазного переносу" (шифр 99-1 ВВ/29, № держреєстрації 0199U001499), що виконувалась за рішенням науково-експертної ради за напрямком "Хімія, хімічна технологія, хімічне машинобудування" від 25.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТРансфазний каталіз лужного гідролізу активованих ефірів амінокислот

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок