Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМIЗАЦІЯ основних характеристик КОНДУКТОМЕТРИЧНИХ ФЕРМЕНТНИХ біосенсорів для аналізу реальних зразків

ОПТИМIЗАЦІЯ основних характеристик КОНДУКТОМЕТРИЧНИХ ФЕРМЕНТНИХ біосенсорів для аналізу реальних зразків

Назва:
ОПТИМIЗАЦІЯ основних характеристик КОНДУКТОМЕТРИЧНИХ ФЕРМЕНТНИХ біосенсорів для аналізу реальних зразків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім О.В.Палладіна
_____________________________________________________________________________________
Архипова
Валентина Миколаївна
УДК 577.15.08 + 577.151.35
543.257.5
ОПТИМIЗАЦІЯ основних характеристик КОНДУКТОМЕТРИЧНИХ ФЕРМЕНТНИХ біосенсорів для аналізу реальних зразків
03.00.20 - біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі механізмів трансляції генетичної інформації Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Науковий керівник - кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Солдаткін Олексій Петрович,
старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
ДМИТРЕНКО Микола Петрович,
керівник лабораторії біохімії Інституту екогігієни і токсикології ім.Л.І.Медведя МОЗ України;
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
НІГМАТУЛЛІН Рінат Равільович
старший науковий співробітник відділу фізико-хімії мембран Інституту колоїдної хімії та хімії води імені А.В. Думанського НАН України.
Провідна установа - Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України, відділ біохімії мікрорганізмів, м.Київ
Захист відбудеться « 7 » грудня 1998 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України (252601, Київ-30, вул.Леонтовича, 9).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна
НАН України.
Автореферат розісланий « 29 » жовтня 1998 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Кірсенко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потреби сучасної медицини, екології та біотехнології вимагають створення нових аналітичних систем, що мають високу специфічність та чутливість і разом з тим є дешевими, простими у використанні та компактними. Розробка та впровадження таких систем дасть змогу успішно сприяти діагностиці та лікуванню захворювань, вирішувати проблеми контролю та регуляції біотехнологічних процесів, а також моніторингу навколишнього середовища. Серед таких систем велику увагу приділяють біосенсорам - приладам нового покоління, які поєднують в собі біоселективний елемент з фізичним перетворювачем. Протягом останніх років промислове виробництво біосенсорів у світі зробило величезний стрибок. Так, якщо у 1993 році ринок біосенсорів складав 150 млн. доларів, то у 1997 р. він склав більш ніж 1 млрд. [Weetal, 1996, Turner, 1998]. За прогнозами експертів до 2000 року очікується його збільшення до 2 млрд. доларів [Gibson, 1996].
Роботи, що були розпочаті в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України у співробітництві з кафедрою фізики напівпровідників радіофізичного факультету Київського університету ім. Тараса Шевченка показали, що при створенні ферментних сенсорів доцільним є використання електрохімічних перетворювачів, оскільки за їх допомогою можна проводити аналіз забарвлених зразків, а в деяких випадках електрохімічні методи більш чутливі та прості за традиційні. Оскільки чутливість аналізу, як правило, обмежується границею визначення фізичного перетворювача, тому його вибір є надзвичайно важливим. Попередні роботи співробітників нашого Інституту показали перспективність використання перетворювачів, виготовлених за технологією мікроелектроніки, а саме рН-чутливих польових транзисторів [Солдаткин и др., 1993] і кондуктометричних планарних електродів [Дзядевич и др., 1993], але широке використання їх на практиці лімітується рядом недоліків. У деяких випадках це недостатньо висока стабільність біосенсорів на основі цих перетворювачів, але частіше за все - вузький лінійний діапазон концентрацій речовин, що визначаються. Крім того, робочі характеристики наведених біосенсорів у значній мірі залежать від умов проведення аналізу, що потребує постійного врахування цього при складанні протоколів вимірів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМIЗАЦІЯ основних характеристик КОНДУКТОМЕТРИЧНИХ ФЕРМЕНТНИХ біосенсорів для аналізу реальних зразків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок