Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,73 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА
ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УМАНЕЦЬ ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК 332.14:330.1(477)
МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ
РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант | доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Буркинський Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Симоненко Валентин Костянтинович,
Рахункова палата України, голова
доктор економічних наук, професор
Василенко Валерій Миколайович,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України, заступник директора з наукової роботи
доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Кравців Василь Степанович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
директор
Захист відбудеться “ 2 ” липня 2008 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “ 29 ” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковальова Н.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах трансформації України вдосконалення механізмів управління економічною діяльністю регіону набуває особливого значення. Це, зокрема зумовлено тим, що як в умовах економіки перехідного періоду, так і в умовах ринкової економіки, коли продовжують відбуватись процеси реформування всіх сфер національної економіки, основний тягар реформ переміщується на регіональний рівень. Які регіони сьогодні є проблемними, а які, навпаки, є лідерами з точки зору економічного розвитку? В яких спостерігається розвиток підприємницької діяльності, в яких ні? В яких регіонах високий розвиток промисловості чи агросектору економіки, в яких він дуже низький? Де найближчим часом буде мати місце сприятливе інвестиційне і інноваційне середовище? В яких регіонах найбільш вірогідне загострення проблем на ринку праці і виникнення різних соціальних конфліктів? Без відповіді на всі ці питання неможливо розробити ні державну регіональну політику соціально-економічного розвитку, ні економічну стратегію окремих підприємств - суб’єктів підприємницької діяльності. Але для того, щоб розробити ефективну національну і регіональну концепцію економічного розвитку, точно визначити депресивні території, котрі вимагають пріоритетної державної підтримки, необхідно здійснити оцінку рівня економічного розвитку кожного регіону, а також провести кількісний і якісний аналіз факторів, що його формують. Серед шляхів вирішення цих складних завдань важливе місце належить розробці і впровадженню методів оцінки рівня економічного розвитку регіону, які дозволять надати методику статистичного забезпечення бази даних, методи та методику оцінки економічних показників, що впливають на рівень розвитку регіону, моделі та інструменти управління економічним розвитком регіону.
Важливу роль в галузі обґрунтування та методичних підходів оцінки економічного розвитку регіонів відіграють праці таких вчених і практиків України та країн СНД, як: Б. Адамова, С. Айвазяна, О. Амоши, В. Артеменко, Г. Балабанова, І. Бондаря, Б. Буркинського, В. Василенко, В. Геєця, О. Гранберга, З. Герасимчук, М. Долішнього, Б. Данилишина, С. Дорогунцова, Ю. Донченко, С. Захаріна, Є. Захарова, А. Єріної, О. Євченко, М. Каришева, Т. Клебанової, Л. Кузьменко, Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок