Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСКРЕТНІ МОДЕЛІ КОЛИВНИХ СИСТЕМ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ ЇХ ДИНАМІКИ

ДИСКРЕТНІ МОДЕЛІ КОЛИВНИХ СИСТЕМ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ ЇХ ДИНАМІКИ

Назва:
ДИСКРЕТНІ МОДЕЛІ КОЛИВНИХ СИСТЕМ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ ЇХ ДИНАМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,40 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Заяць Василь Михайлович
УДК 621.372.064:621.314
ДИСКРЕТНІ МОДЕЛІ КОЛИВНИХ СИСТЕМ
ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ ЇХ ДИНАМІКИ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті „Львівська політехніка" і Львівському державному інституті новітніх технологій та управління імені В’ячеслава Чорновола Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант -
доктор технічних наук, професор Лобур Михайло Васильович,
Львівський державний науково -дослідний радіотехнічний інститут,
директор, завідувач кафедри Національного університету
„Львівська політехніка".
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних. наук, професор Яворський Ігор Миколайович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, завідувач відділу відбору і обробки стохастичних сигналів, м. Львів;
доктор технічних наук, професор Молчанов Олександр Артемович, Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри прикладної математики, м. Київ;
доктор технічних наук, професор Кривуля Геннадій Федорович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри автоматизації проектування обчислювальної техніки, м. Харків.
Захист відбудеться " 30 " _жовтня_ 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою 61166, м. Харків, проспект Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, проспект Леніна, 14.
Автореферат розісланий " 28 " вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. В. Безкоровайний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Використання сучасних технічних засобів під час проведення наукових та прикладних досліджень привело до появи нових напрямків досліджень, які потребують розроблення відповідного математичного та програмного забезпечення. До цих нових напрямків досліджень можна віднести проблеми, що пов’язані з необхідністю аналізу складних коливних режимів роботи як окремих об’єктів, так і систем загалом, коли необхідна велика кількість обчислень з високою точністю та забезпечення стійкості отриманих розв’язків. Задача значно ускладнюється, коли в коливній системі можливий цілий континуум розв’язків (станів), причому деякі з них є нестійкими. Експериментальні дослідження у такому разі є економічно невигідними та й неефективними з огляду на часові витрати та необхідні технічні ресурси. Очевидно, для оптимального розв’язання цієї задачі доцільно надати перевагу математичному моделюванню.
При математичному моделюванні, орієнтованому на постановку комп‘ютерних експериментів, на першому етапі виникає задача побудови моделі, якісно адекватної реальному об’єкту чи процесу, який відтворюється. На стадії проектування необхідна модель, яка із заданою точністю відтворює динамічні характеристики процесів або описує динамічну поведінку об’єкта, а також пристосована для комп‘ютерного аналізу. Тому зусилля багатьох вчених, інженерів-дослідників сьогодні спрямовані на створення моделей, які максимально пристосовані для проведення комп’ютерних експериментів та розроблення ефективних методів та алгоритмів їх аналізу. Саме такі моделі та методи їх аналізу стають основою для створення пакетів комп’ютерних програм автоматизованого аналізу динамічних режимів як коливних електротехнічних пристроїв (генераторів, перетворювачів частоти, модуляторів, джерел енергії), так і складних систем, таких як системи ідентифікації об’єктів, розпізнавання текстів і зображень, експертних систем, систем медичної діагностики, геологічної розвідки, еколого-економічного моніторингу, біометричних систем та інших класів систем, математичне описання яких є утрудненим.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ДИСКРЕТНІ МОДЕЛІ КОЛИВНИХ СИСТЕМ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ ЇХ ДИНАМІКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок