Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЯКОСТІРІДКИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЯКОСТІРІДКИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЯКОСТІРІДКИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Український державний університет харчових технологій
ВАРФОЛОМЄЄВ
АНТОН ЙОСИПОВИЧ
УДК 621.798
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЯКОСТІ
РІДКИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ
Спеціальність 05.18.12 – процеси та обладнання харчових,
мікробіологічних та фармацевтичних виробництв
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному університеті харчових технологій.
Науковий керівник професор Сторіжко Йосип Іванович, зав. кафедрою технічної механіки та паку-вальної техніки Українського державного університету харчових технологій.
Офіційні опоненти: Домарецький Віталій Афанасійович – док-тор технічних наук, професор, завідувач кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв Українського держав-ного університету харчових технологій;
Ковальчук Володимир Петрович – канди-дат технічних наук, завідувач відділом Ук-раїнського науково-дослідного інституту спирту і біотехнології продовольчих продуктів Міністерства аграрної політики України.
Провідна установа: Інститут харчової хімії і технології Національної Академії Наук України та Міністерства аграрної політики України
Захист відбудеться "13"березня 2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.02 в Українському державному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Воло-димирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Українського державного університету харчових технологій.
Автореферат розісланий 08.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зав'ялов В.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення конкурентноспроможності вироблених в Україні рідких харчових продуктів на внутрішньому та зовнішньому ринках є невідкладним завданням. Вирішення цієї задачі лежить на шляху зниження питомих витрат, підвищення якості продукції та подовження термінів її зберігання і реалізації. Невідкладним є подальший розвиток технологій фасування в поєднанні зі зниженням енергетичних витрат. В теперішній час вітчизняні та закордонні науковці багатосторонньо вивчають процеси фасування напоїв, їх оформлення, можливості досягнення летального ефекту та зменшення питомих енерговитрат.
У галузі виробництва, фасування та теплової обробки рідких харчових продуктів існують невикористані резерви для удосконалення процесів, підвищення якості продукції та зменшення питомих енерговитрат. Традиційні методи вирішення цих питань практично вичерпали свої можливості. Потрібен новий підхід на основі сучасних уявлень про особливості технологій, явищ, взаємозв'язків між різними компонентами.
Вдосконалення процесів з комплексним поєднанням інтересів всіх складових, нові погляди на можливості досягнення летального ефекту, впливи вакуумної обробки дозволяють вдосконалювати існуюче обладнання й розробляти нові способи та їх технічне забезпечення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до пріоритетного напрямку робіт УДУХТ на 1996-2000 р.р. "Розробка наукових основ теплообмінних процесів харчових виробництв з метою створення нового високоефективного обладнання, законів механізації та комплексної автоматизації для харчових і переробних галузей АПК", а також у зв'язку з виконанням Держконтракту № 1/81-95 від 16.06.95 р. "Розробити і впровадити технологію виробництва продуктів харчування з подовженим терміном зберігання".
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягає в удосконаленні існуючих та розробці нових методів обробки і впливів на основі теоретичних та експериментальних досліджень процесів підготовки, фасування та фізичних методів обробки тари і упаковок для підвищення якості продукції та зменшення питомих енергетичних витрат.
Для досягнення вказаної мети були поставлені і розв'язані такі задачі:
·
поглиблена теоретична база щодо механізмів впливу різних методів обробки на мікрофлору, розроблена методика експрес-досліджень для оцінки результатів досягнення бактерицидних ефектів;
· розроблено аналітичні моделі, які встановлюють взаємозв'язки між геометрією упаковок, перепадом тисків під час фасування, пастеризації, стерилізації чи зберігання, умовами досягнення бактерицидних ефектів та забезпечують мінімізацію витрат матеріалу на виготовлення упаковок;
· виконано розробки для забезпечення необхідних технологічних та бактерицидних ефектів в потокових системах для пастеризації пива та напоїв, забезпечення асептичної підготовки склотари стосовно діючих виробництв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЯКОСТІРІДКИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок