Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ремесла та промисли сільського населення Середнього Подніпров`я в ІХ-ХІІІ ст.

Ремесла та промисли сільського населення Середнього Подніпров`я в ІХ-ХІІІ ст.

Назва:
Ремесла та промисли сільського населення Середнього Подніпров`я в ІХ-ХІІІ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,14 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
ПЕТРАУСКАС Андрій Вальдасович
УДК 904:334.712(477.41/.42/.46/.51)”08-12”
Ремесла та промисли
сільського населення Середнього Подніпров`я
в ІХ-ХІІІ ст.
історичні науки – 07.00.04 – археологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України
Науковий керівник | доктор історичних наук, професор Моця Олександр Петрович,
Інститут археології НАН України,
завідувач відділом давньоруської та
середньовічної археології
Офіційні опоненти | доктор історичних наук, професор Кучінко Михайло Михайлович
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, завідувач кафедри археології та джерелознавства
кандидат історичних наук, доцент
Коваленко Володимир Петрович Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка
завідувач кафедри історії та археології України
Провідна установа | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра археології та музеєзнавства, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться „13” травня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології Національної академії наук України за адресою: 04210, Україна, м.Київ-210, проспект Героїв Сталінграду, 12
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту археології НАН України за адресою: 04210, Україна, м.Київ-210, проспект Героїв Сталінграду, 12
Автореферат розісланий „13” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Архипова Є.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ремесла й промисли становили важливий напрямок господарської діяльності середньовічного населення. Вони забезпечували виготовлення одягу, побутових предметів, прикрас, зброї, знарядь праці, будівництво споруд, тощо; видобуток та обробку цілого ряду харчових продуктів. Саме вони значною мірою визначали загальний рівень розвитку економіки, впливаючи на соціальні, політичні та культурні процеси в суспільстві. Не випадково питання їхнього розвитку постійно привертали увагу дослідників.
Актуальність дослідження ремесел і промислів сільського населення Середнього Подніпров`я пояснюється такими чинниками. По-перше, нерівномірним висвітленням у наукових дослідженнях промислів по відношенню до ремесел та окремих видів виробництва, тоді як без вивчення, наприклад, особливостей розвитку бортництва та полювання неможливо зрозуміти таке важливе питання, як формування давньоруської зовнішньої торгівлі. По-друге, певні важливі етапи виробництва, види продукції та деякі особливості технологічного процесу теж не знайшли відповідного висвітлення в літературі. Зокрема, незважаючи на значну роль обробки шкіри й хутра, на сьогодні відсутні систематичні розробки навіть основних прийомів, що використовувалися у виробничому процесі. Це в свою чергу призводить до необгрунтованих інтерпретацій археологічних об`єктів і знахідок. Крім того, спостерігається певна нерівномірність у вивченні виробництва міста й села. Останньому приділяється значно менше уваги, при тому, що сільське населення складало основу феодального суспільства й виробляло переважну частку суспільного продукту.
До останніх часів основу джерелознавчої бази досліджень з даної тематики становили археологічні дані, етнографічні аналогії та письмові повідомлення, що стосуються Північної та Північно-Східної Русі, тоді як територія Південної Русі, де формувалося ядро Давньоруської держави, лишалася поза увагою дослідників. Вивчення економічної підоснови південноруських селищ необхідне для з`ясування їхнього місця та особливостей у господарському комплексі Давньоруської держави (в порівнянні з міським виробництвом та іншими регіонами, насамперед північними). Саме в давньоруський час закладалися основи економіки, які в подальшому визначали розвиток східнослов`янського населення не тільки на території України, але й Білорусі та Росії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Ремесла та промисли сільського населення Середнього Подніпров`я в ІХ-ХІІІ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок